juuh ois kutsunnat tos parin kk kuluttua . frendien iso broidi anto vinkkii että kandee valita sit kevyet aseet kutsunnoissa niissä rasti ruutuun valinta hommissa . aattelin blokata ittelle jonku uzzin tai clockin ois ainaki keveitä kantaa skuttas ja landella . oisko vinkkii mitä kannattas pyytää palvelus aseeks ??
Aseen valinta kutsunnoissa
t hade
81281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kikkeli on parhain ase intissä. Kerro kutsunnassa että valitset kikkelin aseeksesi niin pääset heti pääministeriksi asti. Mitä isompi, sitä paremmin pääset korkeammalle.
Mitä aseita?! Ei siellä kutsunnoissa mitään aseita valita. Eikä ollut myöskään mitään papereiden täyttöä.
etkö saanut vastausta jo parisen vuotta sitten jippiin maanpuolustuspalstalla?
Teille alokkaille annetaan SAKO RK95 TP ja se on teillä loppuun asti.. ei mitään pikku aseita.. rynkky painaa lippaan kans 3.80kg jos sitä ei jaksa kantaa niin kannattaa mennä sivariin!
Minulle annettiin panssarivaunu aseineen ja 9mm FN (se rynkky pysyi telinneessä alokasajan jälkeen)
Taitaa useimmat kuitenkin vielä saada ihan vaan RK62:n...
joo... meikä manne sai valita minigunin palvelusaseeksi. sain kyllä myöhemmin vielä dessun ja flash-kranun.
tein paljon headshotteja. Respawn aika oli 15sec mutta ei ollut hätää koska en kuollut kun sain valita kutsunnoissa myös luotiliivit.
repsahti aika pahasti :D