Valmistun ylioppilaaksi keväällä 2010...

blaah

Pitäisikö minun siis viedä kutsuntoihin se ns. todistus keskeneräisistä opinnoista tjsp? Mitä edes kyseisellä todistuksella tarkoitetaan? Sitäkö missä on arvosanat vai onko se joku erillinen lappu, joka haetaan koulun kansliasta tai jostain muualta?

5

706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kenttäkellonsoittaja

      suorittamastasi kurssista on vain eduksi näin pääset siihen joukkoon, jotka ylennetään upseeriksi jo kutsunta paikalla.

    • Marco G

      Itseänikin kiinnostaisi mitä noilla tarvittavilla opiskelutodistuksilla tarkoitetaan. Täytyykö kansliasta tosiaan hakea todistus jo suoritetuista kursseista vai mjööh?

      • Marco G

        Vastauksia?


      • perkeleeeee
        Marco G kirjoitti:

        Vastauksia?

        Vastatkaa nyt perkele mullakin on huomenna kutsunnat. Kysyin yheltä kaverilta niin se ei ainakaan ollu mitään vieny.


      • RitvaT
        perkeleeeee kirjoitti:

        Vastatkaa nyt perkele mullakin on huomenna kutsunnat. Kysyin yheltä kaverilta niin se ei ainakaan ollu mitään vieny.

        Kuulemma opiskelupaikasta täytyy viedä todistus jos opiskelusi tulee olemaan kesken tammi- tai heinäkuussa 2011. Sinun täytyy siis todistaa paperein, että tarvitset oikeasti lykkäystä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      303
      1177
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      989
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    Aihe