Vetoan, että pistätte stopin Selänteelle. Pysy vaan tiukasti Aarne alkuperäisessä kannassa. Ja tietysti Pekka ja muutkin. Ymmärtäkää, että Aarnen niskaan on pistetty niin paljon paineita ja häntä on koitettu kovasti kampittaa. Antakaa tukenne hänelle hyvän asian edessä. Tänään hallituksessa tehkää esitys Selänteen siirosta eteenpäin, jolloin sen tarpeellisuus arvioidaan uudelleen. Paljon on töitä tehty Selänteen takia mutta ei se hukkaan menisi siirron vuoksi.
Aarne ja muut Pyhäjärvismieliset
Pyhäjärvi rules
11431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kannatan edelläolevaa esitystä
Kannatetaan esitystä. Ei ku tsemppiä. Nyt on pantava kova-kovaa vastaan Pyhäjärven puolesta. Ollaan yksin. Antaa Kärsämäen hoitaa tal,olus- reisjärven hallinto ja haapajärven koko Selänne- paska. Erotaan- se on paras!
selänteestä. Nämä jälkiviisaat sääli j.kiiskeä, häpesivät Aarnea.
Tehdäänkö säälistä päätöksiä selänteen hyväksi, herää
kysymys.
Tätä-kö pyhäjärven päätöksen teko sääliä ja häpeää, onko
tuo pätevä syy jatkaa moista paskaa. Pysy vaan Aarne kannas-sas puolusta
omias.
just tätähän se on on ollut tarkoituskin kokoajan jatkaa,kahden viitoittamaa via dolo roossaa.Aarne jämerästi
vaan puolusta mitä nämä kaks sankaria on saaneetkaan aikaan.tai yrittäneen.haapajärvellä ei o ku paskanen kantovesi.joten täällä luovitaan omilla aalloila ja vieläpä puhtailla,kaikin piolin
Pois vaan Selänteestä. Meillä menee parhaiten, me voidaan sanella asiat jos halutaan!
Turha peko pois Selänteen vastustajat, näyttäkää kyntenne, älkää menkö vanhojen halpaan!
Nyt ennenkuin on myöhäistä. Erottava on. Haapajärvi sanelee, ottaa kärsämäkisiä juoksupojakseen ja niin kaavetaan aina pyhäjärvisten esitykset.
Demokratiassa enemmistö päättää.
Jos pyhäjärvisillä on hyviä ehdotuksia, ne varmasti menevät läpi.
Mutta jos vaan pyritään olemaan vastarannankiiskejä ja pyörittelemään asioita
turhaan, ei kannatusta löydy.
Pelkäänpä, että pyhäjärvisten maine hyvinä yhteistyökumppaneina on mennyt.
Silloin hyvienkin esitysten eteen päin vieminen vaikeutuu.
sinun kirjoituksesi oli ilmoitus naapureillemme, että olemme nosatneet kädet pystyyn ja noudatamme tästä eteenpäin haapjärven ja kumppaneiden määräyksiä?
olemmeko myyneet maineemme ja omaisuutemme pelkillä uskottavuusasenteilla!
voi kollikissan pissa.
itse en ole vielä kääntynyt selänne-uskoon.
Meillä on olemassa pikkasen isompi ja vahvempi ongelma ku hallituksen PJ. Kyllä siellä eräs kokemusta omaava käyttää valtaansa ihan väärin kaivellessaan maata muitten alta. Tämä on mun mielestäni tilanne ja ennenkuin hänet saadaan kuriin, mikään ei tule muuttumaan, ainakaan parempaan suuntaan.
Emme voi sanella. Meidän pitää pystyä yhteistyöhön neuvottelemalla.
Änkyröinti ja uhittelu ei johda mihinkään. Nykymenolla on uskottavuutemme
pian nollissa.
Isoin ongelma on hallituksen työskentelyn ilmapiiri.
Siihen on johtanut puheenjohtajan toiminta.