olis kiva tietää esim hinta taso erot eri saarilla ja hyvät halvat hotellit kiitos jo etukäteen :-) ps oon lähdössä joulukuussa ja tulen takaisin helmikuussa.
olisko vinkkejä samui ym saaret
4
755
Vastaukset
- hyviä vinkkejä
hintataso on halpaa ja halpoja ja hyviä hotelleja löytyy ja ruoka on hyvää:-)
- tätä käytän
katso sawadee sieltä saat jonkilaisen käsityksen hinnoista,kaikkihan eivät ole kylläkään listoilla.
- aloharesort
Aloha resort Lamai beachilla on aika edullinen, hotellilla oma uimaallas ja siaitsee keskeisellä paikalla aivan rannalla. Yövymme hotellissa jouluna 2007, silloin huoneet olivat hieman kuluneet mutta muuten hotelli ol aivan loistava (finnmatkojen luokitus **).Ainoa negatiivinen asia oli ilotulitteiden paukuttelu rannoilla joka häiritsi myöhään illalla.
- weia
Varmaan saarienki väillä on eroja mutta olin ite vähän aikaa sitte Koh phanganil ja huomas että biitsist riippuen hinnat ja paikan taso heittelee aika lailla. Oltii viiden hengen porukal ja todella hyvä paikka löydettii thong sala rannalt. Viiden hengen huone (ei bungalowi) oli yhen yön 1000bht. Kun toisel haad rinil joutu maksamaa KAHEN hengen bungalowist joka ei ollu yhtää niin hyvää tasoo nii 800bht.
Haad rinil on ne full moon partyt. Thong salal black moon ja half moon partyt.
Haad rinil oli myös foam partyt (vaahtobileet). Siel oli pelei (tuolileikki, tikanheitto, koris) joista pysty voittamaa juomisii (cola, tequila, wodkabucket, whiskeybucket). Ja muuta kivaa =) Ne oli semmoses paikas kun Drop in club. (ei hotellis vaa rannalla olevas drop in clubis)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869