Millaisia kokemuksia teillä on kyseisestä paikasta?
Minulle on tärkeää hyvä suhde eläinlääkäriin, jolla saatan sitten käydä vuosien ajan koiraa näyttämässä. En halua pomppia paikasta toiseen.. Apex olisi lähellä, mutta en ole kuullut kenenkään kokemuksia paikasta?
(Joskus vein koiraani toimenpiteisiin Viikin yliopistolliseen.. ja oli niin kamalan kamala paikka, että on jäänyt kammot eläinlääkäreihin :
Minulle on tärkeää hyvä suhde eläinlääkäriin, jolla saatan sitten käydä vuosien ajan koiraa näyttämässä. En halua pomppia paikasta toiseen.. Apex olisi lähellä, mutta en ole kuullut kenenkään kokemuksia paikasta?
(Joskus vein koiraani toimenpiteisiin Viikin yliopistolliseen.. ja oli niin kamalan kamala paikka, että on jäänyt kammot eläinlääkäreihin :
Vastaukset 10
Vanhimmat
Omaa koiraa ollaan pääasiassa käytetty Apexilla ja tyytyväisiä ollaan. Nykyään muuton myötä lähempänä olisi monta muutakin paikkaa mutta hyvää ei kannata vaihtaa. Ajan saa melkein aina pian ja haluamaansa aikaan. Ei olla käyty aina samalla eläinlääkärillä mutta heillä on hyvät tiedot aiemmista käynneistä, joten aina tuntuu että koira olisi jo lääkärille tuttu (eli ell on vaivautunut katsomaan taustatiedot koirasta vaikka kyseessä olisi joku rutiinikäynti).
Puhelimessa ollaan saatu myös hyvää palvelua ja hoito-ohjeita, jos ei olla oltu varmoja koiran vaivasta/eläinläärin tarpeellisuudesta.
Huh, kiitos vastauksesta. Juuri sellainen onkin tärkeää, että koiraa esim. puhutellaan nimellä, ollaan kiinnostuneita sen historiasta yms yms.. ei mitään liukuhihnatoimintaa!
Ymmärrän kyllä että täällä Helsingissä on vaikea löytää sellaista paikkaa, jolla olisi aikaa ja resursseja ottaa kaikki potilaat yksilöinä huomioon, mutta me halutaan todellakin sellainen paikka löytää!
Kokeillaanpa nyt Apexia :)
Mevet on kans hyvä, suosittelen lämpimästi.
Todella asiatuntevaa ja hyvää osaamista, ei mitään likuhihna hommaa.
Mukavat lääkärit. =)
Ollaan käyty 2 vuoden ajan Apexilla ja ollaan oltu todella tyytyväisiä.
Koira sattuu olemaan allerginen niin saatiin hyviä vinkkejä myös eläinlääkärin puolelta.
Heidän laskutus onkin sitten ihan toinen juttu, hinnat ihan ok, mutta maksukuitit ovat todella sekavia ja ihan perseelleen tehtyjä. Esim. kun Labra maksut ovat olleet bruttona 27,00 € heinän maksukuitin mukaan tästä valtiolle tilitettäväksi kuuluu 27,00 €.
Nämä ei ole yksittäisiä virheitä vaan näitä on nähty jo 3 laskussa eivätkä ole pystyneet niitä selitäämään muuta kuin että "pitää keskustella ohjelman toimittajan kanssa"
Apex on siirtynyt uuteen paikkaan ollut kai yli vuosi sitten.Apex aika meitä lähellä lyhyen matkasta.Minusta apexista on parempaan,koska tilava on ja hyvät palvelut sekä aukioloa viikonloppuisin.Siellä apexissa voi S-etukorttia myöskin edut.Hinnat ihan ok paitsi ei kauhean kalliita kuulosta.Tiedän vain paikasta mistä voi osamaksulla eläinlääkäriltä on munkkivuoressa.viikin eläinlääkärillä voi mennä jos vaikka yöllä kun koiralla hätää.Vanha apex paikasta oli vain auki lauantaisin,mutta nyt uusi apex että lauantaisin ja sunnuntaisin on.minusta se on paljon parempi kuin ennen.Mielestäni he aika ystävällisiä ja kysyvät tietoja esim.onko koira vihainen tai ei.
eli mispäin tää paikka on?
Apex on Kirkonkyläntie 15 Malmin keskustassa S-etukortilla saa bonusta.
Mevet on Ulvilantie 25 Munkkivuoressa ja siellä on Lääkärinä Arja Saijonmaan sisko.
Mevet ja Apex parhainpia Helsingin seudulla.
Paras eläinlääkäri ja klinikka löytyy Herttoniemestä Sopulitien eläinlääkäriasemalta: Tuija Salminen.
Jouduimme pakosta Apexiin (kun Sopulitiellä ei röntgentä) ja enää emme mene. Ehkä olemme turhan herkkähipiäisiä koiranomistajia, mutta arvostamme kuitenkin yksilöllistä, empaattista palvelua joka jatkuu senkin jälkeen, kun olet visakorttia vinguttanut. Kotihoito-ohjeet kuuluvat asiaan ja perusteellinen selvitys mahdollisista hoidollisista sivuoireista, jos sellaisia suurella todennäköisyydellä on luvassa.
Itselläni on kokemus Apexin palveluista ihan kyseisen klinikan alkuajoista lähtien. Olen aina saanut erinomaista palvelua ja useat eläinlääkärit ovat vuosien mittaan tulleet tutuiksi. Asun nykyään Nurmijärvellä ja lähempänä on vaikka kuinka monta ihan hyvää eläinlääkäriasemaa, mutta silti reissataan koirien kanssa aina Apexiin, jos on vähänkin jotain vaikeampaa vaivaa. Ihan tavalliset perusasiat kuten rokotukset, korvatulehdukset ja muut yleiset pikkuvaivat hoidatetaan lähempänä, mutta 40 vuoden koirakokemuksella tietää että jossain tapauksissa on parasta ja edullisempaa mennä suoraan erikoislääkärin vastaanotolle. Apexilla on nykyään erinomaiset ja väljät tilat, hyvä keskeinen sijainti ja osaava henkilökunta. Erikoiseläinlääkäreitä, maamme kärkinimiä, löytyy vähän joka alalle kuten esimerkiksi neurologiaan ja ortopediaan, silmäsairauksiin, hammassairauksiin ja sisätauteihin. Klinikan laitteisto on uudenaikaista. Nykyisin tuo S-Bonus on ihan mukava pikku lisä palveluihin :-). Suosittelen lämpimästi!