Minä vihaan valkoisia...

...............

Viime aikoina joku ääliö meni tietenkin solvaamaan ihmisiä tuolla tavoin tälle palstalle, mutta itsekin vihaan valkoisia (olen värillinen) rotuluonteitten takia. He eivät mitään muuta tee kuin olla itsekkäitä eli ns. elääkseen omaa elämäänsä ja haluavat olla kauniita ja melkein täydellisiä esim. syrjimässä köyhiä ja vammaisia. Jotkut valkoiset saattavat olla myös rasisitisia värillisille, mutta kysymys on muuten yleensä yleisesti. Syrjintä saa minut elämäni vihaisemmaksi ja raivoisammaksi!

4

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • walkingww

      Oletko itse yhtään sen parempi kun "vihaat valkoisia"? Vastaatko vihaan vihalla? Luuletko että se muuttaa maailmaa yhtään parempaan suuntaan? Erilainen voi olla monella muullakin tavalla kuin ihon väriltään. Jotkut meistä valkoistakin tietää miltä syrjintä tuntuu.

      "elääkseen omaa elämäänsä ja haluavat olla kauniita ja melkein täydellisiä"

      Olen samaa mieltä. Itsekkin kuulun tähän ryhmään, enkä voi sille mitään. Mä en tiedä muista kulttuureista tiedä yhtään mitään, mutta kaipa se menee niin että kun hyvinvointivaltioissa on paljon omaisuutta, ihmiset vaan haluavat lisää ja lisää.. mikä on tietysti valitettavaa.

      • Tyynyliinako

        Vai vihaat valkoisia. Mitäpä jos palaisit takaisin bantustaniin. Poimittu banaani on välittömästi syötynä hyvää ja lämpöä riittää. Se saattaisi auttaa vihaasi.


    • sdggs

      Olen valkoinen ja YLPEÄ siitä.

    • VALKOISETREESUSAPINAT

      Vihaan valkosia myös itse, tappakaa ittenne vitun valkoloiset!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      347
      6939
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      73
      5981
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5453
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      83
      4258
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      50
      3451
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      66
      3405
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      53
      3322
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3074
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      12
      2307
    Aihe