Onko kukaan huomannut samaa että kun kyselee lisätietoa kohteesta, eivät vastaa, jos soittaa ja kysyy, käskevät toimistoon?
Miksi heillä on palveluissa -LISÄTIETOA KOHTEESTA- kun sitä ei saa?!
Aina ei ehdi mennä toimistoon kysymään millaset lattiat talon yläkerrassa,
onko autotallia, onko sitä tätä tai tota kun siihen voisi saada yksinkertaisesti
vastauksen tuolla lomakkeella.
Vuokra-asunnoista ei saa sitäkään vähää irti!
Miksi heillä on palveluissa -LISÄTIETOA KOHTEESTA- kun sitä ei saa?!
Aina ei ehdi mennä toimistoon kysymään millaset lattiat talon yläkerrassa,
onko autotallia, onko sitä tätä tai tota kun siihen voisi saada yksinkertaisesti
vastauksen tuolla lomakkeella.
Vuokra-asunnoista ei saa sitäkään vähää irti!
Vastaukset 13
Vanhimmat
no se yks setä vähä koittaa sielä jotain kirjotella, yks nainen ei ainakaa välttämättä edes vastaa.
Juu... samoja kokemuksia on täälläkin..
Ylivieskassa saa parasta palvelua Kotimatti-nimisestä kiinteistövälitysliikkeestä. Olen kuullut monelta ko. liikkeessä asioinneilta. Kyseessä oleva yrittäjä ei ole pankkien renki ja se näkyy palvelussa. Suosittelen, itsekin tulen käyttämään jatkossakin tämän yrityksen palveluja
mainostat siis omaa firmaasi täällää.....
Opkk:ssa johtaja ihan toope. oikeesti hänen tapansa saisi tutkia jokun korkeampi.. Mielestäni siellä on kaksi naista, se tummempi on todella asiallinen. suosittelen häntä. Olisiko ollut Tarja..
ei voi kyllä hyvästä välitys tavasta puhua kun heidän toimintaansa seuraa ja kuulee kavereilta.Romansseja sielä kyllä syntyy..hah hah!
Oisinko mää saanu pesääki ku myin asuntoni?
Miksei mulle kerrottu:(
heh heh
yrittää ainakaan millään s-postilla kysellä mistään kiinteistövälitys paikasta. Eivät vastaile.
olla valtakunnallinen välitys firma ja kuka maksaa pomon ja työntekijöiden palkat? me asiakkaat tietysti!
Pankki suhde meikäläiseltä loppu viime viikolla ja tuohon puljuun en koske pitklällä kepilläkään,oli muuten kämppä tuolla n.5kk ja jouduin itse esittelemään melkein kaikille asiakkaille,olisivat varmaan ottaneet täyden palkkio jos joku heistä olisi ostanut..en voi suositella!
Jos olet taloa tämän puljun kautta myymässä, ja et ole saanut ketään katsomaan taloasi, niin kantsis miettii firman vaihtoa.
Olen muutamasta talosta kysellyt lisätietoa ja ei vaivauduta vastaamaan...
Onkos kukaan tavannut johtaajaa itse.. voi herranjestas! Muutamissa kaupoissa olen ollut mukana, ja aikaa saa varata 4tuntia/kauppa. Hän alkaa tuhertaa kauppakirjoja vasta siinä paikanpäällä, ja väh. 2 kertaa ne on aina laitettu uusiksi kirjoitus tms virheen vuoksi! Hän on myös niin "nuoleskelija" varakkaiden tai hyvin koulutettujen perään. Normaali pulliainen ei ole mitään. Miestyöntekijät ja johtaja ovat näytöistä, tai sovituista tapaamisista aina väh. puoli tuntia myöhässä. Tarja niminen naishenkilä on heillä erittäin miellyttävä ja asiallinen. hänen kanssaan kannataa asioida.
On aika hassua kun tälläisen pikku kioskin vetäjää kutsutaan "johtajaksi". Itse en asioisi ko. luukussa mistään hinnasta, etenkään tämän "johtajan" kanssa, ihan ällöttää.