Käyttöohje ompelukoneeseen

Olen kadottanut Newlife Sewmatic 1111 -merkkisen ompelukoneen käyttöohjeet ja nyt minua hieman mietityttää erityisesti lankojen laitto koneeseen. Olisikohan kenelläkään mahdollista lähettää tai neuvoa kyseisen koneen langanlaitto-ohjeet?
1452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos ostit liikkeestä,niin sitä kautta saat tiedot maahantuojasta.
Maahantuoja voi toimittaa vanhempiinkin koneisiin käyttöohjeita.

Jos ostit ostit/sait koneesi käytettynä tms niin kokeileppa googlettaa käyttämällä hakusanana koneesi merkkiä ja sitä kautta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinppa kirjoitti:

Olen kadottanut Newlife Sewmatic 1111 -merkkisen ompelukoneen käyttöohjeet ja nyt minua hieman mietityttää erityisesti lankojen laitto koneeseen. Olisikohan kenelläkään mahdollista lähettää tai neuvoa kyseisen koneen langanlaitto-ohjeet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu