Vator 17 R

Tervehdys vaan palstalaiset, mitähän mieltä olette tällaisesta laitteesta ja mitähän kannattaisi tarjota?

http://www.nettivene.com/viewBoat.php?id_boat=349656

eikös täälä ole välillä keskusteltu paljonkin aiheesta, mutta tää lienee harvinaisempi versio missä on tuo ikkuna.
9562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Noita tehtiin vain kaksi. Toinen Jussi Nemekselle ja toinen Urho Kekkoselle!!
Tää on Jussin Vanha.

Äänestä

Vittu toi mitään vatoria on edes nähnykään. Yritetään kusettaa myymällä vene mukamas halutummalla merkillä.

Äänestä
  • Kaunista kielen käyttöä, perusteletko vastauksesi miksi ei olisi vator?

    Äänestä

  • tietäjä.. kirjoitti:

    Kaunista kielen käyttöä, perusteletko vastauksesi miksi ei olisi vator?

    Tää vammalanvatori on varmaan ihan oma merkkinsä, sama jos väittäis välikoppaeskorttia kivenkovaa ässämersuks.

    Perustelu: Näköhavainto

    Äänestä

  • tietäjä.. kirjoitti:

    Kaunista kielen käyttöä, perusteletko vastauksesi miksi ei olisi vator?

    Keulan ulosheitto ei ole samanlainen kuin oikeassa 17R:ssä, samoin nousulistat alkavat oikeasti ihan keulasta. Perän ja keulan kansirakenteet sellaisia, mitä ei vatoreissa ole nähty.

    Äänestä

Käydään tää läpi:

Vene ei ole Vator 17, joten suhtautuisin varauksella myyjän sanomisiin yleisesti. Vene on malliltaan epäkäytännöllinen miksi moisia kiuluja ei ole 20-vuoteen valmistettu. Kunto näyttää olevan normaali ikäisekseen, siis huono, ehkä lasikuituruttoinen. Kone on vanha eikä ole minkään arvoinen. Noihin on vaikea saada osia joita tarvii ja paljon. Ohjaus on tod näk aikansa palvellut joten vaihto edessä.

Itse on vaikea kuvitella että kenelläkään olisi moisesta veneestä iloa. Rahaa siihen kyllä saa kulutettua.

Oma tarjoukseni olisi jos "myyjä" tuo veneen omalle pihalle voisin ottaa ilmaiseksi. Koneen lahjoittaisin härskille ja veneestä leikkaisin kannen pois ja myisin pulpettiveneenä.

Äänestä

Kyseessä ei ole Vator. Runko on erilainen ja työn jälki ala-arvoinen sisäkuvista päätellen. Joku 60-70-luvun "yrittäjän" tekele se vaan on. Arvo siinä tonnin molemmin puolin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hintakartoitus kirjoitti:

Tervehdys vaan palstalaiset, mitähän mieltä olette tällaisesta laitteesta ja mitähän kannattaisi tarjota?

http://www.nettivene.com/viewBoat.php?id_boat=349656

eikös täälä ole välillä keskusteltu paljonkin aiheesta, mutta tää lienee harvinaisempi versio missä on tuo ikkuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu