Olisin asentamassa xenon-sarjaa vm86 sierraan ja mietin että onkohan isokin homma?
Eli onnistuuko ihan ti-mieheltä homma? Auto EI OLE yleisessä liikenteessä joten saarnaajat
turpa kii.
Onko asioita joita tarvii ottaa huomioon?
Kiittäen asiallisista vastauksista.
Eli onnistuuko ihan ti-mieheltä homma? Auto EI OLE yleisessä liikenteessä joten saarnaajat
turpa kii.
Onko asioita joita tarvii ottaa huomioon?
Kiittäen asiallisista vastauksista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
onnistuu,ihan helppo juttu,johdot vain kiinni siinä se
Kanssa autoilijana toivoisin että suuntaa kyseiset laittomat viritysvalot hyvin. Hyväksyntä kun auton valoilla pitää olla yhdistelmällä polttimo umpio. Tietty jos laitat jonkin automaattisella tasonsäädöllä varustetun sarjan keulalle niin hyvä. Tuo tasonsäätö kun on vaatimus xenoneiden hyväksynnälle. Eli Pilteeman xenonit ovat laittomat ja niihän niissä lukeekin että "ei tieliikenne käyttöön".
Joka helkkarin ilta tulee vastaan näitä itseväsättyjä ns. xenon-valoja ja totta Mooses kuski itse näkee jotain mutta vastaantulijat eivät häikäisyssä mitään. Lupaan että läväytän kaikki 4 xenonia autonikeulalla päälle kun seuraava tee-se-itse-mies väärin suunnatuilla valoillaan vaarantaa turvallisuuteni. Siinähän kattelevat välillä hekin punaisia palloja..
Juu. Auto on rallikäytössä eli ei ongelmia lain suhteen:)
Et varmaankaan tietänyt että jos autossa on DOT-hyväksytyt valot niin silloin saa xenonit heittää kiinni ilman mitään automaattisia korkeudensäätöjä. Tarkista vaikka AKE:sta