2-tahtisia ei kannata ostaa.Niissä on kyllä tehopiikki mutta kalliiksi tulee.Esim. kulutus 4litraa ja synt.öljyä päälle=5euroa per 100km!.4-tahti on nykypäivää.1.8litraa/100km eli 2 eeroa :)SIIS 5 euroa vai 2 euroa!Tietty jos korvat kestää ja rahaa on.
2-tahti=vajatahti
ykä
5646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se on silleen et bensalla ajetaan ja rahalla saa bensaa... Tommoset kulutus asiat on köyhien juttuja... Pääasiahan on et mopo pärisee ja kulkee vitun kovaa... siihen ei 4tahti PYSTY
Puhut asiaa.4-tahisenkin kyllä saa kulkemaan suuremman pytyn turvin.Sitten vaan fasaanin sulka päähän,hikinauhan väliin ja platkuttelemaan...Ugh!Sopiikohan Fuden moottoriin mankin viripytty?Kaikki ne kiinalaiset mopot kuitenkin jonkun kopioita ovat?
niin, kalliikksi tulee pytyn vaihto, mut ei valiteta. Ei sen pitäs passata, eikö fudes oo joku yamahan moottorin kopio.
Sitä sitten niinkuin 2-tahtiröpsöllä päristellään. Oonko sulla oikeen joku kunnon mopo vai skootteri/muovienduro? Itselläni on mana enkä pahemmin tunne kateutta PV-poikia kohtaan.
kyllä 2t:n saa kulkemaan paljon helpommin ku 4t mopon. ja noi kulutus asiat on ihan kids stuff. oma senda syö jotain 8-10l/100km ku on tota palikkaa vähän päässy kertymään
fudeen ei varmasti sovi manan pytty.