Onko tietoa missä sijaitsee -97 Carina e 1.6 raitisilmansuodatin? Tuulettajan aukosta lentelee jos jonkinmoista roskaa niin eikö ole aika vaihtaa raitisilmansuodatin, jos olen oikein ymmärtänyt.
Raitisilmansuodattimen paikka
4
479
Vastaukset
- löytyy
keskikonsolissa, googleta löytyy kuvalliset ohjeet, jos roskia lentää niin kyseinen härpäke lienee poistettu. Puhaltimen siivet kerää myös kaikenlaista kökköä itseensä, helppo puhdistaa.
- suppo taalasmaa
sijaitsee kaasupolkimen vierestä konsolissa otat vaan suorakaiteen muotoisen suojan nyppäämällä pois ja painat samalla kaasupolkimen pohjaan ja otat alimmaisen suodattimen pois sitten otat sen ylemmänkin vielä pois jos se ei ole vielä pudonnut kun otit alimmaista pois eli vedät alas päin suodatinta niin pitäisi tulla nätisti kannattaa imuroida reikä pitkulaisella putkella mikä on imureissa sopii hyvin ja saa hyvin putsattuu moskat pitkältäkin
- CArina E
Kiitosta vihjeistä. Pitääpä yrittää laittaa suodatin paikoilleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123946Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii642508Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561267
- 721196
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251146