2012 TV lupamaksu

TV lupa maksun pakkomaksuun laittaminen eri nimellä on perseestä, kansa pakoitetaan maksamaan maksuja käytti sitten palveluja tai ei. Mihin vitussa tämä kansan ryöstäminen menee, ja köyhillä nyt ei ole laitaa näitä ahneiden keksimiä summia edes kerran vuodessa! Mitä tästä tulee seuraamaan?
6153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

VASEMMISTON TUKEMISEEN - YLE ajaa demarien etuja. Kaikki pakotetaan silti maksumiehiksi??

Äänestä

Itse olen, muista perussuomalaisista poiketen, mediamaksun kannalla. Minulla ei ole televisiota, mutta kuuntelen ihan koko ajan ilmaiseksi Ylen radiokanavia. Samoin Ylen nettisivuilta katson uutiset päivittäin monta kertaa ja ilmaiseksi.
Mediamaksu pitäisi kuitenkin porrastaa tulojen mukaan. Opiskelijoiden, työttömien ja eläkeläisten ei mielestäni tarvitsisi maksaa mitään sen enempää telkkarista, netistä, kuin radiostakaan. Minä itse tämmöisenä keskituloisena voisin hyvinkin maksaa sellaiset 300 euroakin vuodessa noinkin tärkeästä palvelusta, mitä Yle tekee. Joiltain osin voisi sisältö kuitenkin muuttua asiallisemmaksi, mutta siitä toisen kerran.

Äänestä
  • Käyttäjien mukaan... Kuurosokeat, ulkomaalaiset jne... pitäs huomioida opiskelijat ja muut... Pitäs myös muistaa ettei toimeentulon saaaja ole saanut minkään valtakunnan korotuksia 90-luvun alusta asti tukiinsa. Valtaosan syö ruoka tänäpäivänä, vaatteita ja kenkiä on turha mennä ostamaankaan.

    Äänestä

  • Yleensäkin muista perussuomalaisista poiketen, puhut asiaa. Joten oletko ihan varma, että se on paras paikka sinulle?

    Äänestä

  • Jeff Liikka kirjoitti:

    Yleensäkin muista perussuomalaisista poiketen, puhut asiaa. Joten oletko ihan varma, että se on paras paikka sinulle?

    Entäs se aate, kokonaisuus. Yksittäisitä asioista voi olla erimieltä, jos TV lupa maksu määrittelee puolueen niin voi jeesus,,, silloin punaiset tissiliivis määrittelee sen oletko kommunisti!

    Äänestä

Ylen ahneudelle ei ole näköjään mitään rajoja. Nyt kun Vanhanen on jäävätty "Yle" -keskustelusta vanhalla lautakasalla, Yle alkaa ajamaan Lindenin suosiollisella avustuksella mediamaksua joka talouteen.

Mun puolesta, menkööt suojatyöpaikka Yle ihmisten alta. Jos se kerran ei tuota mitään, mitä sellasesta edes maksamaan.

Linden ulos eduskunnasta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perkeles- kirjoitti:

TV lupa maksun pakkomaksuun laittaminen eri nimellä on perseestä, kansa pakoitetaan maksamaan maksuja käytti sitten palveluja tai ei. Mihin vitussa tämä kansan ryöstäminen menee, ja köyhillä nyt ei ole laitaa näitä ahneiden keksimiä summia edes kerran vuodessa! Mitä tästä tulee seuraamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu