KERÄILYKUUME antiikki- ja keräilyalan myynti- ja näyttelytapahtuma Lahdessa Tiirismaan koulun liikuntahallissa, Ursankatu 4, lauantaina 24.10. ja sunnuntaina 25.10. kello 10 - 16.
Näytteilleasettajina antiikki ja keräilyalan kauppiaita, keräilijöitä ja yhdistyksiä.
Myyntipaikat alkaen 60 € ( alv 22%). Tiedustelut ja varaukset 044 5758 056 / Nieminen
Katso lisätietoja tapahtuman kotisivuilta www.kerailykuume.fi
KERÄILYKUUME - keräilymessut Lahdessa 24.-25.10.09
3
681
Vastaukset 3
- ExpoNova
Lahden postimerkkikerho arvioi osastollaan yleisön filatelisia kohteita ja esittelee toimintaansa mm. pienoisnäyttelyllä. Kerhon osastolta voi hankkia "I love Vesijärvi"-tuotteita joiden tuotto ohjataan Vesijärven suojeluun.
Maailman suurimman merkkikokoelman kerännyt Seppo Mäkinen Kouvolasta tuo messuille näytteille valikoituja osia 36 000 merkin kokoelmastaan ja kertoo yleisölle keräilykuumeestaan.
Nuutajärven lasikoulun valmistuvan vuosiluokan oppilaat tuovat myyntinäyttelyyn suupuhallettua taide- ja käyttölasiaan sekä esittelevät suomalaista lasialan koulutusta.
Suomi-Pinssiklubi tuo pinssikokoelmia näytteille ja laittaa duplikaatit kokoelmistaan kiertoon.
Näytteilleasettajien myyntipöydillä mm. lasia, posliinia, astioita, keittiöantiikkia, postikortteja, keräilyrahoja, merkkejä, filateliaa, huonekaluja, vanhoja myyntipakkauksia, hopeaa, savikiekkoja, nuotteja, kirjoja, ym. antiikkista, nostalgista ja keräilyllisesti mielenkiintoista tavaraa. Löytyy vintagea, retroa, antiikkia, desingia ja "risainia".
Etsitpä sitten grammariisi neulaa, tai rikkoutuneen perintökupin tilalle "uutta", Keräilykuume - keräilymessuilta niitä löytyy.
Tervetuloa etsimään ja löytämään!- Marjaaana
Mitä tarkoittaa, että Lahden postimerkkikerho arvioi osastollaan yleisön filatelisia kohteita?
Voinko siis tulla messuille mukanani isävainaani keräämät postimerkkikirjat ja pyytää niiden arvosta arviota? En nimittäin noista ymmärrä itse yhtikäs mitään, paitsi sen, että tuskin niitä kannattaa roskiinkaan heittää, vai???? - ExpoNova
Marjaaana kirjoitti:
Mitä tarkoittaa, että Lahden postimerkkikerho arvioi osastollaan yleisön filatelisia kohteita?
Voinko siis tulla messuille mukanani isävainaani keräämät postimerkkikirjat ja pyytää niiden arvosta arviota? En nimittäin noista ymmärrä itse yhtikäs mitään, paitsi sen, että tuskin niitä kannattaa roskiinkaan heittää, vai????Kyllä vain, Lahden postimerkkikerhon asiantuntijat arvioivat osastollaan yleisön mukanaan tuomia filatelisia kohteita, joten merkit mukaan ja messuille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j851313- 42834
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga79829Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden249737Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35611Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️80602- 46585
- 25532
- 37532
- 30528