Ketkä suosikkeja, ketkä inhokkeja?

bbnkatselija

Elikkäs tämmöinen yksinkertainen galluppi:

Kuka/ketkä suosikkeja ja kuka/ketkä inhokkeja? ( siis tällä hetkellä talosta tai no jos inhokit tai suosikit lähteneet niin heistäkin ) Ja miksi, jos jaksat perustella.

1

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..nainen85..

      Suosikkeja (Nino oli ykkönen)

      Aso : Se on osoittanut itsestään huumorintajua, musta sen aksentti on hauska ja osaa olla tarvittaessa sympaattinenkin: Raksun ja Ninon riidan selvittely. Tietty Asossakin on tietty määrä piirteitä, mitä en tajua, kuten esim. se kun se sylki slummin puolelle.

      Esa J: Musta on hauska katsella sen kohtauksia. :D Ehkä olen vähän outo. Eniten oli hauska katsella sen hämmennystä, kun Nino flirttasi sille. :D Välillä kyllä menee hermot Esa J:hin, kun se on liian tosikko.

      Sami: Hauska tyyppi, iso persoona ja sillä on loistava huumorintaju. Miinusta on Kätlinin kanssa hengaus, osaako se edes muuta. Musta tuntuu lisäksi että sillä on välillä vähän liian iso ego.

      Esa A: Välillä sieltä tulee jotain tosi yllättävää sieltä sen suusta. :D Oli hauska katsoa, kun se kärsivällisenä kuunteli Tuijan eksäjuttuja.

      *******************************************************************************************
      Inhokit:
      Justiina: Eläinpuheet, hihitys, ärsyttävät jutut.Herättää mussa eniten ärsytystä.
      Toni: Ehkä en ole vielä löytänyt Tonista hauskoja ja persoonallisia puolia, mutta kun niitä ei vaan tunnu olevan.
      Dana: En osaa sanoa mikä ärsyttää. Ehkä se oli se, kun se puhui Jelenan kanssa paskaa muista. Ehkä se oli se, kun se tunkee aina nokkansa joka asiaan. Ei vaan ole mun tyyppinen ihminen.
      En erityisesti pitänyt kestään jo pudonneesta, paitsi nyt Tertusta ja Tuijasta. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      92
      1949
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      278
      1781
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      308
      1584
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      1460
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      92
      1053
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1007
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      987
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      978
    9. 67
      954
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      941
    Aihe