Skoda johtaa!
Syyskuun eniten rekisteröidyt mallit
Uudet henkilöautot
Malli määrä markkinaosuus 1-9/2009 markkinaosuus 1-9/2008
Skoda Octavia 417 4,8 % 4,2 %
VW Golf 344 6,1 % 4,6 %
Toyota Avensis 342 6,1 % 2,8 %
Toyota Corolla 256 3,7 % 3,9 %
Nissan Qashqai 249 2,7 % 2,1 %
VW Passat 239 2,9 % 3,1 %
Ford Mondeo 219 2,0 % 2,0 %
Toyota Auris 194 1,9 % 2,6 %
Audi A4, Ford Focus, BMW 5-sarja 171 2,1 % / 2,9 % / 1,1 % 2,1 % / 3,3 % / 1,0 %
VW Polo 165 1,1 % 1,0 %
Lähde: Autoalan tiedotuskeskus
Syyskuun eniten rekisteröidyt mallit
Uudet henkilöautot
Malli määrä markkinaosuus 1-9/2009 markkinaosuus 1-9/2008
Skoda Octavia 417 4,8 % 4,2 %
VW Golf 344 6,1 % 4,6 %
Toyota Avensis 342 6,1 % 2,8 %
Toyota Corolla 256 3,7 % 3,9 %
Nissan Qashqai 249 2,7 % 2,1 %
VW Passat 239 2,9 % 3,1 %
Ford Mondeo 219 2,0 % 2,0 %
Toyota Auris 194 1,9 % 2,6 %
Audi A4, Ford Focus, BMW 5-sarja 171 2,1 % / 2,9 % / 1,1 % 2,1 % / 3,3 % / 1,0 %
VW Polo 165 1,1 % 1,0 %
Lähde: Autoalan tiedotuskeskus
Vastaukset 2
Vanhimmat
Elele sinä prosenteilla. Kossussa on kohtuulliset, mutta esim Spriissä vielä paremmat. Jokainen valitkoon oman tapansa nauttia prosenteista.
ousiin kappalelukukii, jos ee harita simmut nii see juust jaa juust huomooo