Brasialialaista saa puolet halvemmalla kun siihen suomalaiseen joutuu laskeen tuet ja porut päälle ei niin hullua olekaan tarttis kieltää suomalaisten tuotanto vallan lailla, ne on todellisia veroeuroilla pummivia eemeleitä ei teittii tarvit menkää uuteenseelantiin opetteleen tuettoman viljelyn ja karjanhoidon alkeet ja porut pois ,ei kovin vaikeeta ole tukipummi eemelien jotain eres yrittää leipänsä eteen ettei veronmaksajat vaan maksele eemeleille kaikkee todella törsä porukkaa,.,.,.
kuka niin tyhmä on että maksaa suomalaisesta tuplaten kun
valooo,.,.,pimeyteen
15285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
miten niillä veroeuroilla pummitaan?
sinne sossutoimistoos eli maataloustoimistoos kyseleen toimiston täteiltä vaihda vaippas taidat haista jo pahalle,.,.,
todella surkee eemeli törskä ja tukee lisää vaik on kiljupaska housuis kyl on surkee että viel sontiin,.,.,
Kysypäs ölvökki, möisivätkö Lidtlissä sinulle halvalla nämä kalkkunafileet?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1739055
Eivätkö ne halvemman ruoan valmistajat millään opi, että puolalaiset vadelmat pitää kiehuttaa. (Valitettavasti sillä valmistustavalla suurin osa vitamiineista häviää)http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1738961
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1738961
muitten maitten alkutuotannolle siksi sitä tuetaan euroopassa korkeimmin kun ei mee kaupaks eres korkeesti tuettuna todella järkyttää ,.,.,
taas paskaa puhu, eihän suomalaista viininviljelyä tueta läheskään yhtä paljon kuin Ranskalaista, ekä tupakan yhtä paljon Kreikkalaista oliiviöjystä puhumattakaan.
koulu uuteen kertaan kun et osaa käyttää pisteitä. Ja sitten toiseksi, lopeta paskan jauhanta. Huudat täällä tuosta Brasialaisesta lihasta ilmeisesti. Tiedätkö mitä maksaa se kun se tuodaan Suomeen toiselta puolelta maapalloa? Siinä ainakin tuhotaan tolkuttomasti luonnonvaroja, ja tuhotaan luontoa kun se tuodaan lentokoneella tänne.
huutaa täällä kuin vanha vittu.
lentoisia ei nuo sinunkaan ajatuksesi ei ole vaan eipä eskarin käyneeltä voi enempää vaatiakaan.
Tietysti on hauskaa kirjoittaa isoilta vaikuttavista luvuista vaikkei nyt sattuisikaan ymmärtämään niitten merkitystä.
oman älyn osoituksesi tuosta välistä, sinähän osaatkin jo ajatella!!!
älyn jättiläinen. Lähinnä räksyttävä rakkikoira.
ala isottelemaan tai seuraavalla kerralla rapsutan sinut kyydistä.
ei ole varaa siihen brasialaiseen lihaan, joten nautitaan hyvästä suomalaisesta lihasta. Tulipa todella maukas lihakeitto ja todella edullisesti.