Ollaan lähdössä nyt lokakuussa Sousseen Lomamatkojen kautta.
Haluttaisiin osallistusa Tjäreborgin kameliretkelle.
Onko jotkin osallsituneet toisen matkanjärjestäjän retkelle? Kuinka olette ilmoittautuneet, Suomessa vai paikan päällä? Jos paikan päällä, miten olette tavoittaneet ko. järjestäjän?
Onko joku käynyt kyseisellä kameliretkellä ja onko kokemuksen arvoinen? Saa kertoa myös mitä teitte retkellä ja missä kävitte, oliko taluttajia, kuinka kauan kesti, jne...? :)
Toisen matkanjärjestäjän retkelle osallistuminen?
retkeilijä..
1
327
Vastaukset
- tavoittamienn
No katsot tietenkin mitä hotelleja Tjärellä siellä on. Menet johonkin lähellä olevaan
hotellin katsomaan Tjären hotellikansiota ja katsot siitä koska opas ko. hotellissa
tai katsot missä se Tjären toimisto siellä on.
Kyllä niille raha kelpaa eli ilmoittaudut vain sitten Tjären oppaalle.
Retkien osallistajamääräthän on romahtaneet sillä höynäytettäviä suomalaisia
on enää harvassa ja harva suomalainen maksaa viisinkertaisen hinnan suomalaiselle
matkanjärjestäjälle siihen nähden millä retken saa paikallisilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204239Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692735Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5411371Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 571320
- 761301
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186