Upea tuo "Sydämen asialla" sarja.

Tämän kertainen jakso vain päättyi niin surullisesti. Muuten se on niin kiehtovasti toteutettu, siinä on kivoja persoonia ja siinä viljellään hauskaa harmitonta huumoria. Mitä olette mieltä, oletteko katselleet sitä?
8181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

katsonut. Nyt vain hankala muistaa uusi aika, kun tottui jokapäiväisiin uusintoihin.
Ihana sarja, taattua englantilaista laatua.
Upeita roolisuorituksia, upea musiikki.

Telkusta saisi tulla pelkkää Pokkaa ja Sydäntä. :)
.

Äänestä

yhtä sydämenasiaa ihan livenä. Se sydämenasia kyllä loppui eroon 20 v avion jälkeen. Se kiva persoona löytyi naiselleni ihan naapurista. En kyllä siinä ohjelmassa kuitenkaan oikein paljon huumoria huomannut. Vai lasketaanko se, että aika häijyn akan se naapuri sai ja minä pääsin vapaalle jalalle papin julistamasta elinkautisesta ja niistä sormen "ikuisen rakkauden kahleista"

Äänestä

En nähnyt, miten se päättyi?

Äänestä
  • tallennan jaksot, ja katson, kun on soveliasta aikaa.
    Käy katsomassa TV-palstalta, jos siellä olisi kerrottu jo nyt.

    .

    Äänestä

francon ajan jälkeen. Aina en ehdi katsomaan. Nykyinen katseluaika on parempi kuin se entinen iltapäivä. Hersyvää huumoria, kipeitä ihmissuhde draamoja. Kertakaikkiaan elämänmakuinen. Britit osaavat tehdä viihdyttäviä ohjelmia.

Muistelen myös haikeana kun ekan kerran katselin käsikädessä umpirakastuneena kolmevuotta taapäin jaksoja aamulla. Kaikki muuttuu! Rakkaus tulee ja menee. Odottelu pysäkillä voi olla terapeuttista välillä.

Äänestä

- Mutta siinä on todella upeita autoja ja varsinkin moottoripyöriä... Silloin ei vielä tiedetty hiilikuidusta tai elektroniikasta, eikä bensan kulutuksesta...
- Javoiko olla sympaattisempaa laitetta kuin se huoltiksen kuormuri...?

Äänestä
  • Samoin kuin henkilöiden persoonat. Oikein upeita. Niissä esityksissä on aina inhimillisten tunteiden kirjo niin herkkänä pinnalla, että tahtomattaankin siinä tunteessa elää täysillä niin mukana jotta väliin on tippalinssissä ja väliin taas ilostuttaa ne oivallukset naurukohtauksiin asti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jartsev kirjoitti:

Tämän kertainen jakso vain päättyi niin surullisesti. Muuten se on niin kiehtovasti toteutettu, siinä on kivoja persoonia ja siinä viljellään hauskaa harmitonta huumoria. Mitä olette mieltä, oletteko katselleet sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu