Scenicin (-98) lisäjarruvaloprobleema

Elikkäs, Scenicissä on lisäjarruvalosta puolet pimeänä, hommasin uudet lamput tilalle ja vaihdoin ne, mutta ei pelaa siltikään. Onko kyseessä siis joku kosketushäiriöhomma vai mitä tuolle voisi tehdä? Ei viitsis huoltoonkaan tuollaisen takia viedä jos korjaus onnistuisi itseltäkin.

Onkos kellään kokemusta?
1217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mulla sama vika -97 scenicissä. Otin sen jo kertaalleen auki ja totesin rakenteen melko yksinkertaiseksi. Pimeys ja lumisade haittasi sillä kertaa liikaa ja jätin homman odottamaan lämpimämpiä kelejä.

Jarruvaloon tulee kaksi johtoa, lienevät virta ja maa.

Jos joku on keksinyt ongelmaan ratkaisun, niin minäkin olen innokas tietämään siitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V.P. kirjoitti:

Elikkäs, Scenicissä on lisäjarruvalosta puolet pimeänä, hommasin uudet lamput tilalle ja vaihdoin ne, mutta ei pelaa siltikään. Onko kyseessä siis joku kosketushäiriöhomma vai mitä tuolle voisi tehdä? Ei viitsis huoltoonkaan tuollaisen takia viedä jos korjaus onnistuisi itseltäkin.

Onkos kellään kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu