RoPS: Johto ulos!

Ropsfan

On avattu adressi, jonka tavoitteena on päästä eroon nykyisestä RoPS:n johdosta, Kiistalasta ja heidän toimintatavoistaan. Käykää allekirjoittamassa osoitteessa http://www.adressit.com/rops

3

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan okei

      On noi kyl hirveen jengin saanut kasaan :D Ei mitään tajua lajista tuolla joukkuejohdolla

    • Eteenpäin sanon minä

      Ei koske minnuu eikä Rops ole kannattamani joukkue niin en allekirjoita (ainakaan vielä), mutta kai nyt jotain on tehtävä kun ei pärjätä. Sitä en tiedä, että kuka Ropsin niinsanottu pääpomo on eli mitä valtaa Esim.Kiistalalla on voidaanko häntä vain noin vain erottaa eillei joku osta seuraa.

      Lapin perinteikästä derbyä ei enää ole kun Tornio tippui, mutta ei heitetä kirvestä kaivoon tai no kirveen voi heittää jos se molempien tuskaa lievittää, mutta ei jäädä suremaan tippumista vaan noustaan takaisin sinne ykköseen. Halmkrona ja Kotiranta onvat tehneet ihan hyvää työtä, jonka lopullisesti pilasivat.

      JA TP-47 pitäkää siitä Missestä kiinni se on vielä arvokas pelaaja kakkosessa!!! Uskokaa tämä! en sano huvikseni.

      • Eteenpäin sanon minä

        Jonka lopullisesti pilasivat TUOMARIT PITI SANOA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3556
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3226
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1960
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe