Tuleekohan tänä vuonna asukasvaihtoa jonkun muun maan Big Brotherin kanssa?
Mitähän Big Brothereita niitä on parhaillaan menossa, jossain oli aika pitkä lista ja aika monessa maassa pyörii just nyt.
Kovasti ovat nuo asukkaat arvelleet ja toivoneet lähtöä jonnekin ulkomaille. Aluksi uskoivat että Brasilian kanssa tulee vaihto. Viimeksi kun Esa J. lähti niin spekuloivat että varmasti Esa on jo lei-seppele kaulassa lentokentällä.
Edellä mainitut arvelut viittaavat siihen, että asukkailta on pyydetty voimassaolevaa passia myös tänä vuonna. Muutenhan joku olisi siellä jo sanonut, että "ei mulla ole ainakaan passia" tai jotain sen suuntaista.
Kuka olisi hyvä vaihdokki? Dana (osaa englantia), Aso (turkkia, persiaa), Kätlin (viro).
Tuleeko asukasvaihto, haluaisitko että tulee?
mitäpä luulet
3
326
Vastaukset
- Sami Rocks!!!
Eiköhän se Sami ole..
- Markon vuoro
Lähtispä nyt joku vaihtoon vihdoin ja tulispa joku hyvännäköinen pimu vaihdokiksi.
Marko voitaisiin hyvin kyllä lähettää edustamaan Suomea ja suomalaista elämäntapaa tänä vuonna. - vaihtooooo
Markon vuoro kirjoitti:
Lähtispä nyt joku vaihtoon vihdoin ja tulispa joku hyvännäköinen pimu vaihdokiksi.
Marko voitaisiin hyvin kyllä lähettää edustamaan Suomea ja suomalaista elämäntapaa tänä vuonna.No ei lähtenyt Marko maailmanympäri matkalle, vaan Tampereelle!
Laittaisvat nyt kuitenkin jonkun vaihtoon, että saatais jottain säpinää välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 815340
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3692091- 941708
- 991607
- 2571507
- 3491197
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571022- 2001011