Kyösti Karjula tupakkalaista

8259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kirjoittiko SRK KK:n puheenvuoron?

Äänestä
  • Sitä pitää puolustaa sopivana ja sopimattomana aikana!

    Äänestä

  • Maahantuojilla on hätä kun lapsista yhä harvempi aloittaa tupakoinnin. Uutta tupakanpolttajien sukupolvea kasvaa liian vähän. Voittoja ei kerry.

    Suurperheen isä, luotettava ja uskovainen mies on tupakkateollisuudelle erinomainen mannekiini.

    Äänestä

Muuten hyvä kommentti,mutta kun vastustaa lain tiukennusta. Semerkitsee varmaan sitä, ettei hän halua, että suviseuroihin tulisi tiukat säädökset tupakoinnin suhteen

Äänestä
  • On kysyttävä, MIKSI Kyösti Karjula vastustaa tupakkalain tiukennusta. KUKA HYÖTYY siitä että lakia ei tiukenneta?

    Äänestä

tuollainen tupakointia puolustava kansanedustaja. Kukaan muu ei tuollaiseen alennu kuin vl-kansanedustaja.

Äänestä

Vaikka nolaamaan itsensä perusteellisesti eduskunnan edessä. Pääasia, että tupakointia puolustetaan...

Äänestä
  • = täydellinen vl-paska!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no smoke kirjoitti:

Lue http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/akxtmp/puh_87_2009_vp_13_7_110_p.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu