Ragnar kävi allekirjoittamassa sopimukset MTV3:n kanssa. Mies aloittaa pikapuoliin juontamaan chat-lähetyksiä sekä MTV3:lla että Subilla. Työtilaisuus tuli yllätyksenä Ragnarille, mutta nuori mies on asiasta innoissaan.
Suora lainaus bb.fi sivulta.
Toivottavasti Ragnarin psyyke kestää. Chat-juontajalle tulee aika paljon törkeitä uhkaus/haukkumaviestejä ainakin yöaikaan. Onnea uudelle työlle Ragnar!
Suora lainaus bb.fi sivulta.
Toivottavasti Ragnarin psyyke kestää. Chat-juontajalle tulee aika paljon törkeitä uhkaus/haukkumaviestejä ainakin yöaikaan. Onnea uudelle työlle Ragnar!
Vastaukset 11
Vanhimmat
mistä arvasinkin...
raksu..no sen takia et poitsu on niin hyvä puhumaan ja esiintymään.Odotettu tieto oli..sen juontoja katselles näki heti et mies on kuin kala vedessä tv ssä
chatteja. Häntä kuuntelee ja katseleekin mielellään. Samassa paketissa rennot, luontevat ja hyvät jutut, sympaattisuus, myönteisyys, tunneäly ja söpön komea, trendikäs ulkonäkö. Tieto ei yllättänyt. Arvasin, että jää julkisuuteen ja saakin jäädä, on tavallaan helmi löytö. Lapsellista ja turhaa lokaa lentää ja osa kritisoi häntä kärkevästikin, mutta ikäisekseen (vain 19-vuotta!) Raksu on pohjimmiltaan fiksu tyyppi ja omaa harvinaisen valovoimaisen karisman, jota kamerat rakastavat. Näin hänet viime syksynä kaupungilla pari kertaa kaupassa (en tiennyt tuolloin kuka hän on) ja ajattelin silloin hiljaa mielessäni, että tuo nuori mies omaa sellaista harvinaista säteilyä ja karismaa, että hän tulee toimimaan tulevaisuudessa varmasti tv-töissä, juontajana, mallina muotikuvissa yms. ja huomioni osui oikeaan. Mutta niinhän se on ollut ja tulee kait aina olemaan ainakin täällä pienessä Suomessa, että joitakin ihmisiä persoonalliset ja massasta erottuvat, valovoimaiset ihmiset närästävät. Itse taas pidän nimenomaan persoonallisista ja valovoimaisista ihmisistä ovat he sitten julkkiksia tai eivät.
Varmaan tulee chatiin herjoja mustasta patukasta, tikkarin imemisestä ja muusta sellaisesta. Toivotaan, että Ragnar on henkisesti valmistautunut raakaan pilkkaan.
No jos pää kenossa, suu auki saa rahaa niin , mikä ettei.
Kuvottava honkkelo!
Kaverille on puhuminen niin vaikeaa, että eihän se voi mitään sättiä vetää.
Mitä haukkumaviesteihin tulee, käsittääkseni niitä ei päädy juontajan silmiin, koska taustalla oleva valvoja sensuroi ne pois ja päättää siitä mitkä pääsevät ruutuun. No jotain epäsuoraa naljailua voi aina päästä läpi. Riippuu valvojastakin.
suu auki kuunteli, kun toiset puhuivat. Miten yleensä näkee lukeakaan viestejä, kun on niin huononäköinen. Turhamaisuudessaan ei halua pitää silmälaseja. Kaunis poika, myönnetään. Toivotaan, että pärjää hyvin uudessa työssään!
häiritsevästi nenäänsä... Mun mielestä näyttää joltain veistetyltä puu-ukolta, jolle on laitettu liian isot tekarit suuhun.
Se, että Homo-Niko sai ihastusta (mm. minulta), ei tarkoita, että kaikki homot ois ihkuja. Niko oli omaa luokkaansa, eikä häntä edes äänestetty ulos talosta toisin kuin Raksu.
Ei natsaa, sori vaan...
piiri pieni pyörii...
Sepäs on hienoa, Raksukin pääsee eläkettä tienaamaan jo noin nuorena, onnea hänelle ;)