Opiskeluvinkkejä potilaalle

Eli oireina ovat paniikkihäiriö ja OCD. Opiskelusta on tullut vaikeaa, esim sanat eivät tahdo jäädä päähän. Olisiko jostain tietystä lääkkeestä tai luontaistuotteesta apua, tai jostain muusta? Kiitos vastauksista.
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos käytät kofeiinia, kahvia, teetä, energiajuomia, kolajuomia, kaakaota, suklaata... lopeta se kokonaan, pääset oireistasi muutamissa kuukausissa.

Äänestä

Voisin nevoa joillakin ruoka valioilla syödä terveellisesti luonnonmukaista eli (luomu) tuoteita.
Sekä salaatia kaikineen vihanneksineen puoli lautasta ja yksi kolmas osa ruokaa sekä juoda paljon päivässä nesteitä kuten maito ja piimää ja syödä paljon hedelmiä.
Kalamaksaöljy on hyvä luontais tuote joka auttaa monissa mielenterveyden vaikeuksissa.
Toivon että näistä olisi jotain apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opiskelemaan kirjoitti:

Eli oireina ovat paniikkihäiriö ja OCD. Opiskelusta on tullut vaikeaa, esim sanat eivät tahdo jäädä päähän. Olisiko jostain tietystä lääkkeestä tai luontaistuotteesta apua, tai jostain muusta? Kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu