Welsh corgia e-suomesta?

Sirotin

Nyt on kituutettu tarpeeksi kauan ilman koiraa ajan jätettyä edellisestä corgi-muorista.
Ongelmaksi on vain muodostunut, ettei pk-seudulta, eikä kohtuullisen ajomatkan päästä, tunnu löytyvän welsh corgi pembroke-kasvattajaa. Kuopioon tai Ouluun ei nyt viitsi lähteä pentuja katsomaan.

Osaako kukaan suositella kasvattajaa?
Olen googlettanut ja käynyt läpi kasvattaja-listoja, en tiedä eikö ole vain osunut silmään vai eikö täältä etelämmästä vaan löydy mitään :o

3

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • [mona]

      eteläsuomessa on pemukasvattajia, mm. Kaipolassa, Hämeenlinnassa, Asikkalassa, Espoossa, Järvenpäässä, Karjalohjalla, Tampereella jne jne jne. Mitään suosituksia ja kennelnimiä en nyt tähän rupea listamaan sillä taitaa mennä hyvien tapojen vastaiseksi puhua julkisesti täällä jostain kasvattajasta. Kaikki nämä kasvattajat löytyvät corgiseuran sivuilta (www.corgiseura.net) ja sieltä Linkit (alimmaisena vasemmalla). Kasvattajien kotisivuilta yleensä löytyy kyllä paikkakunta :)

    • Löytäjä

      Haminasta löytyypi yksi kennel, no ei nyt sitte kerrota nimeä jos se ei oo kovin sallittua. Appivanhempani ottivat kyseisestä kennelistä pemun. Haminaan nyt ei ainakaan ajomatka ole mikään järjettömän pitkä. Niillä taitaa jopa tällä hetkelläkin olla pentuja.

    • Meillä oli Utin läheltä otettu Gorgi. En muista kennelin nimeä, mutta se oli eläinlääkärin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1893
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      942
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      889
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe