jeeeeeeeeeeeeeeeee ei tarvitse enään kun viikko odottaa sitten räjähtää, ja liputkin keikalle on hahahah.
Uusi levy ilmestyykin jo 16.10
6
686
Vastaukset
- toinen fani
Mullaki liput keikalle! Tasan viikko eli ens pe aamulla heti kauppaan ostaa levyy :D
- kolmas fani
Mullakin lippu kentälle ja levystä special edition versio varattuna. Jeeeeeeeeeeeee :D
- cockorpussy
kolmas fani kirjoitti:
Mullakin lippu kentälle ja levystä special edition versio varattuna. Jeeeeeeeeeeeee :D
Helpojn tapa on ostaa netistä. Ja nopein.
- SehrGutt
Kovan levyn ovat poijjaat vääntäneet. Pesee kyllä helposti Rosenrotin ja Reise, Reise -levynkin ohi tämä menee. Mutter taitaa olla tämänkin jälkeen minun suosikkilevy, mutta lähelle tämä uusin pääsee. Aika mukavasti moshattavia riffejä löytyy, joten ei ollut huhupuhetta, että uusi levy olisi raskas. Raskaimmaksi Rammstein-levyksi tätä ei ehkä uskalla väittää (ainakaan samantyylistä rankkuutta ei ole kuin Herzeleid tai Sehnsucht-levyillä, joten noita aikoja edelleen kaipaaville tämä voi olla pettymys.Kuunnelkaa sitten niitä vanhempia levyjä). Synkältä levy myös tuntuu. Oikeastaan vain kaksi rauhallisempaa biisiä levyltä löytyy; Frühling in Paris ja Roter sand. Omaa yhtä suosikkia on vaikea nimetä mutta mainittakoon tällä hetkellä että eniten kolahtavat Rammlied ja aika outo, tanssittava, Haifisch.
Suosittelen tutustumaan!- rammstein fani
Ich Tu Dir Weh, Waidmanns Heil, Haifisch, B********, Liebe Ist Für Alle Da, Liebe Is Für Alle Da ainakin nuo haluisin kuulla keikallakin. Varsinkun noi Waidemanns Heil, ja Haifisch ovat aivan mahtavia. Loistava levy kertakaikkiaan Mutter levyn tasoa kyllä.
- 1234*
rammstein fani kirjoitti:
Ich Tu Dir Weh, Waidmanns Heil, Haifisch, B********, Liebe Ist Für Alle Da, Liebe Is Für Alle Da ainakin nuo haluisin kuulla keikallakin. Varsinkun noi Waidemanns Heil, ja Haifisch ovat aivan mahtavia. Loistava levy kertakaikkiaan Mutter levyn tasoa kyllä.
Omia lempibiisejä levyltä parin ensimmäisen kuuntelukerran jälkeen ovat Ich tut dir weh, B*******, Rammlied ja Haifisch. Myös Frühling in Paris on todella kaunis balladi..pidän sen kertosäkeestä erityisesti.
Bonuslevyltä Donaukinder olisi ehdottomasti pitänyt laittaa itse levylle. Se on paljon parempi kuin Roter Sand.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk17710121Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi149621Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1598165Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2737651Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1606324Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k886030Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j645857Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1004912Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja183992Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist621679