Uusi levy ilmestyykin jo 16.10

RAMMSTEINFANI1

jeeeeeeeeeeeeeeeee ei tarvitse enään kun viikko odottaa sitten räjähtää, ja liputkin keikalle on hahahah.

6

696

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen fani

      Mullaki liput keikalle! Tasan viikko eli ens pe aamulla heti kauppaan ostaa levyy :D

      • kolmas fani

        Mullakin lippu kentälle ja levystä special edition versio varattuna. Jeeeeeeeeeeeee :D


      • cockorpussy
        kolmas fani kirjoitti:

        Mullakin lippu kentälle ja levystä special edition versio varattuna. Jeeeeeeeeeeeee :D

        Helpojn tapa on ostaa netistä. Ja nopein.


    • SehrGutt

      Kovan levyn ovat poijjaat vääntäneet. Pesee kyllä helposti Rosenrotin ja Reise, Reise -levynkin ohi tämä menee. Mutter taitaa olla tämänkin jälkeen minun suosikkilevy, mutta lähelle tämä uusin pääsee. Aika mukavasti moshattavia riffejä löytyy, joten ei ollut huhupuhetta, että uusi levy olisi raskas. Raskaimmaksi Rammstein-levyksi tätä ei ehkä uskalla väittää (ainakaan samantyylistä rankkuutta ei ole kuin Herzeleid tai Sehnsucht-levyillä, joten noita aikoja edelleen kaipaaville tämä voi olla pettymys.Kuunnelkaa sitten niitä vanhempia levyjä). Synkältä levy myös tuntuu. Oikeastaan vain kaksi rauhallisempaa biisiä levyltä löytyy; Frühling in Paris ja Roter sand. Omaa yhtä suosikkia on vaikea nimetä mutta mainittakoon tällä hetkellä että eniten kolahtavat Rammlied ja aika outo, tanssittava, Haifisch.

      Suosittelen tutustumaan!

      • rammstein fani

        Ich Tu Dir Weh, Waidmanns Heil, Haifisch, B********, Liebe Ist Für Alle Da, Liebe Is Für Alle Da ainakin nuo haluisin kuulla keikallakin. Varsinkun noi Waidemanns Heil, ja Haifisch ovat aivan mahtavia. Loistava levy kertakaikkiaan Mutter levyn tasoa kyllä.


      • 1234*
        rammstein fani kirjoitti:

        Ich Tu Dir Weh, Waidmanns Heil, Haifisch, B********, Liebe Ist Für Alle Da, Liebe Is Für Alle Da ainakin nuo haluisin kuulla keikallakin. Varsinkun noi Waidemanns Heil, ja Haifisch ovat aivan mahtavia. Loistava levy kertakaikkiaan Mutter levyn tasoa kyllä.

        Omia lempibiisejä levyltä parin ensimmäisen kuuntelukerran jälkeen ovat Ich tut dir weh, B*******, Rammlied ja Haifisch. Myös Frühling in Paris on todella kaunis balladi..pidän sen kertosäkeestä erityisesti.

        Bonuslevyltä Donaukinder olisi ehdottomasti pitänyt laittaa itse levylle. Se on paljon parempi kuin Roter Sand.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      7042
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6323
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2512
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      66
      2206
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1512
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe