Lopettaminen?

.risukasa.

Omg, hiirelläni on ilmestynyt kasvain ja enää se vain makoilee nurkassa kun eilen se vielä juoksenteli. Miten sen saisi turvallisesti ja helposti taivaaseen/helvettiin? Siis ihan tänä yönä (aamulla se olisi varmaan kuollut mutta kärsien)? IIK!

2

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko hiiresi kasvain todellakin päässyt vain yhdessä yössä siihen pisteeseen, että se vie hiiren hengen? Tuskin. Vaikka kasvaimet voi olla todella "aggressiivisia", ei ne yhdessä yössä henkeä vie. Ehkä et ole huomannut kasvainta ajoissa?
      Hiirten, jos minkään lemmikin kohdalla lopetustapa pitäisi olla mietittynä jo etukäteen, eikä miettiä sitä vasta sitten, kun eläin on jo tuskissaan.
      Eläinlääkärin nukutuspiikillä saa hiirenkin nopeasti ja kohtuu tuskattomasti paremmille juustomaille.

    • Houre

      Mistä tiedät että hiirellä todella on kasvain, oletko käynyt eläinlääkärillä? Tunnusmerkkeinä hiiren kuolemisesta voidaan yleisesti pitää ainakin kylmyyttä ja heikkoutta, jaksamattomuutta. Jos hiiri on esimerkiksi illalla hyvin väsynyt ja kylmän tuntuinen, se on jo aamulla varmasti kuollut.

      Eläinlääkärille vienti on ensikertalaiselle turvallisin tapa (hiiren kannalta) lopettaa hiiri. Hiiri tosiaan kannattaa eläinlääkärille viedä, hinnasta riippumatta.
      Paljonko lopettaminen sitten maksaa?
      http://hiirifoorumi.net/viewtopic.php?t=6555&highlight=lopettaminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      203
      6370
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      75
      4816
    3. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      81
      4750
    4. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      101
      4618
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      97
      2801
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      7
      2302
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2235
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1727
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1654
    10. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      58
      1627
    Aihe