Kieltämisen mestareita, uskonto 10

joo joo, odotelkaa vaan, kyllä se romahdus vielä tuleee... pakkohan sen on tulla, silla muuten olette odotelleet ihan turhaan :)

Herra ei jätä palkitsematta niitä jotka uskoo :)
4107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kaikki eivät ole kaikkimullehetinyt sukupolvea ja pystyvät hetken jopa odottamaankin. Vanha hyvä myyty parhaaseen mahdolliseen hintaan ostajalle, joka ei tinkinyt. Nyt odottelen hyvää saumaa tehdä sijoituksia. Sellainen tulee vielä olen aivan varma, mitään talouden ongelmia ei ole vielä ratkaistu kestävästi. Nousu ei ala ennen kuin notkahtaa kunnolla.

Äänestä
  • Romauksen toivojathan ne ovat niitä jotka eivät ole valmiita tekemään tavotteidensa eteen mitään, vaan odottovat toisile epäonnea, jotta voisivat härskisti hyväksikäyttää toisten hätää.

    Onneksi tuo paskasakki jää tälläkin kertaa nuolemaan näppejään...

    Äänestä

  • ei vaan rommaa kirjoitti:

    Romauksen toivojathan ne ovat niitä jotka eivät ole valmiita tekemään tavotteidensa eteen mitään, vaan odottovat toisile epäonnea, jotta voisivat härskisti hyväksikäyttää toisten hätää.

    Onneksi tuo paskasakki jää tälläkin kertaa nuolemaan näppejään...

    Sen verran vahva hätäpaskan löyhkä täällä palstalla. Viihdytä meitä!

    Äänestä

  • ei vaan rommaa kirjoitti:

    Romauksen toivojathan ne ovat niitä jotka eivät ole valmiita tekemään tavotteidensa eteen mitään, vaan odottovat toisile epäonnea, jotta voisivat härskisti hyväksikäyttää toisten hätää.

    Onneksi tuo paskasakki jää tälläkin kertaa nuolemaan näppejään...

    Ensi asuntoa ostaessani olin pelkkä asunnonostaja. Sen jälkeen olen ollut sijoittaja. Ostin seuraavan asunnon laskelmien jälkeen, lisäksi tiedossa oli poikkeuksellinen sillä alueella tulevaisuudessa asuntojen hintoja nostava seikka. Tilanne oli myös siinä mielessä poikkeuksellinen, koska ostoa seuraava asumisaika oli tiedossa vuosissa. Se sijoitus onnistui yli kaikkien odotusten.

    Nyt katselen seuraavaa tilaisuutta, en niinkään asuntoja, vaan osakkeita. Uskon, että tulevaisuudessa on loistava tilaisuus tehdä sijoituksia, kunhan valtioiden elvytys ensin loppuu. Asuntojen suhteen olen pessimisti, uskon pitkään hintojen laskuun väestön ikääntyessä ja ostokykyisen porukan vähetessä. Sijoitusasunto tai pari voisi olla ok, jos hinnat reippaammin korjaisivat alaspäin, ostopaikka on katsottuna, siellä uskon olevan erityistä potentiaalia tulevaisuudessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko joko joko kirjoitti:

joo joo, odotelkaa vaan, kyllä se romahdus vielä tuleee... pakkohan sen on tulla, silla muuten olette odotelleet ihan turhaan :)

Herra ei jätä palkitsematta niitä jotka uskoo :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu