hankinassa mx6

no niin nyt ois tarkotus myydä tai vaihtaa prätkä ja hommata tilalle mazda mx6. Onko auto tekniikaltaan hyvä ja entä koriltaan? lähinnä kiinnostais nää 2.5 v6 koneiset
4227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

älä luovu pyörästä! ;-)

Äänestä

Ainakaan ihan ensimmäisenä. Ruoste vaivaa, se on jo vanha juttu. Öljyn kulutus aika dramaattista. Muuten ihan perus kamaa. Hyvä ulkonäkö, ainoa plussa. Pensan kulutus on aikas korkea.

Äänestä
  • siis ei kannatta ilmeisesti hankkia.

    Äänestä

  • en tiedä millä romulla olet ajanut mutta olen itse ajanut 2 litrasella useemman vuoden ja se ainakin pitää öljyt sisällään ja kulutuskin on 7-8/100km.tuo öljy juuri pisti silmää koska kun olen ajanut 4000km öljyillä niin öljyt on suhkot kirkasta.esim mersuni sotkee öljyn piki mustaksi jo 1000km.ymmärrän kyllä että autoja on monia erillaisia ja myös käyttäjiä mutta tuo ruostuminenkin kuulostaa jotenkin hassulta kun itsellä on 92 vuoden kärry ja ruostetta ei näy laisinkaan.auton katteethan on 40% muovia.itse suosittelen autoa muillekkin koska ajettavuus on huippuluokkaa verrattuna muihin vastaaviin pikkusportteihin.ps.alaväännöt jo pelkästään 2 litrasessa on hyvin kohdallaan kun vertailukohteena on 200 sx s14 1.8 turbo.235hv.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hornet 919 kirjoitti:

no niin nyt ois tarkotus myydä tai vaihtaa prätkä ja hommata tilalle mazda mx6. Onko auto tekniikaltaan hyvä ja entä koriltaan? lähinnä kiinnostais nää 2.5 v6 koneiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu