Iskarit on vaihdettava..mitä merkkiä suositteletta tilalle?

corollaan vm.1997...bilteman iskarit ei kiinnosta!
4800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Bilteman iskareilla tein Volvosta lowriderin aikoinaan, koska iskari jousti vain sisään ja lopulta mentiin kumityynyillä.

Mulla on tuon itsehuolletun ruotsalaismerkin ajoilta hyvät kokemukset moponetista joten käy siellä. Veikkaan, että oli saamasi iskarin merkki mikä hyvänsä, niin ajettavuus paranee 200 %. Vanhoissa rollissa takapään vaimennus oli vähän sinnepäin ja mikä tahansa merkki-iskari rauhoittaa kulkua sen verran, ettet raaski luopua rollasta seuraavaan viiteen vuoteen vaikka kori ruostuisi ympäriltä :-)

J

Äänestä

on ollu ainakin ennen hyvä iskarimerkki.

Äänestä

Alkuperäiset on myös KYB:in valmisteita. Toinen vaihtoehto, mitä suosittelisin on Sachs / Boge. Monroet kait myös ihan ok. Gabrielit kiertäisin kaukaa...

Äänestä

Laita vaikka bilsteinit. Osaset ketju möi niitä aiemmin. On ainakin jämäkät ja kestävät hyvin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rock de ramon kirjoitti:

corollaan vm.1997...bilteman iskarit ei kiinnosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu