Vaikka Michael olisikin elossa niin ajatelkaa kuinka moni teki itsemurhan heti michaelin kuolemansa jälkeen, se olisi katastrofi uhrien perheille kun tietäisivät että on menettänyt jonkun eikä michael ole edes kuollut. :)
VAIKKA OLISI ELOSSA
6
447
Vastaukset
- Tinatinkerbell
Mutta ei se Hänen vikansa ole jos tekivät itsemurhia. Ei ole tervettä tehdä niin vaikka Michael Jackson kuolisi! Hei eiks niin??? Enhän minäkään tehnyt, vaikka niin KOVASTI surin :(( Ihmiset ovat itse vastuussa elämistään. Huoh sentään... Järki käteen! Mutta ikäväähän se oli :((
- Dirty-Diana-nah
On itsemurhan tekeminen käynyt mulla mielessä... Jacksonin poismenon takia... Sitten olisin edes samassa olotilassa hänen kanssaan. Olen fanittanut Michaelia vasta hänen kuolemansa jälkeen... Heti samana aamuna, kun kuulin Jacksonin kuolleen, menin kirjastoon ja lainasin Thrillerin. Siitä lähti fanitus. Omistan itse nyt 2 Thrilleriä, Badin, Dangerousin, Off the wallin, Invinciblen, Essentialin. Sit mulla on Michaelista kertovia lehtiä ja Dvdeitä on monia (mm. Live in Buckharest ja Number Ones)
En kestä! RIP. :'''''''''''(
Muuten, sinä aamuna, kun Jacksonin kuolemasta kuulin (äiti kertoi ja sit vahtasin uutisia) niin se tuntui jotenkin kauheen uskomattomalta vaikka en tiennyt Jacksonista muuta ku et se on "oudon näköne" ja roikottanu lastaan. Mut se tuntui kauheelta shokilta joka tapauksessa. Toisaalta hyvä, et"löysin" MJ:n vasta kuolemansa jälkeen, olis ollut aivan liian järkyttävä shokki, jos oisin jo ennen palvonu Häntä. Oisin ehkä oikeesti tehnyt sen itsarin. Mulle Jackson ei ole (ollut) edes ihminen, jotain muuta...yliluonnollisempaa.- BIGBOSSMAN8
Miks sä itsemurhan halusit tehdä? eihän michael haluaisi sitä faneille, ja sitäpaitsi jos sä sitä olet kuolemaan jälkeen fanittanut miten muka noin yhtäkkiä voit niin paljon välittää hänestä että tekisit itsarin, itse olen nyt 26 vuotias ja fanittanut jacksonia vuodesta -87 eli 4 vuoden iässä ostin ekan levyn. ja kyllä itku tuli kun kuulin kuolemasta enkä vieläkän voi uskoa sitä että Michael POP Kuningas on poissa, mutta en silti tee itsaria elämä on sen verran arvokas. MICHAEL JACKSON KING OF POP!!!!!
- ikuinen fani
niitä jotka ovat tehneet itsemurhan, toki se ei ole Michaelin vastuulla. Jokainen meistä on vastuussa itse omista teoistaan ja tekemättä jättämisistään.
Oma tuskani oli valtavaa ensimmäiset kaksi kuukautta ja olen edelleen surullinen. Ensimmäiset viikot meni sumussa ja ei oikein osannut nauttia kesästäkään.
Aika tekee tehtävänsä ja suru hälvenee pikkuhiljaa.
Michael Jackson oli ja on jotain suurta - Luojan lahja meille tavallisille tallaajille. Eräs ystävättäreni sanoi että Luoja lähettää joukkoomme enkeleitä ja tekee elämämme mielekkäämmäksi ja elämän vaikeuksia on helpompi kestää kun on näitä tähtiä keskuudessamme. Mielestäni hän sanoi erittäin osuvasti.
Michael elää aina meidän muistoissamme. Onneksi on paljon liikkkuvaa kuvaa, konserttitaltiointeja yms. joilla voimme itseämme viihdyttää.
Michaelin kuolemaa on vaikea todeksi uskoa, lisäksi kaikki huhut ja filmit YouTubessa jossa arvuutellaan ties mitä ovat osaltaan ruokkimassa mahdollisuutta että hän elää edelleen.
Jos Michael elää hän on ainakin tullut tietoiseksi siitä että hänellä on faneja ympäri Tellusta. Uskon että hän on onnellinen siitä että häntä rakastetaan ja arvostetaan sekä kaivataan suunnattomasti.
Todelliset fanit eivät koskaan unohda Michaelin arvoa, lahjakkuutta ja hyvää sydäntä.- Juinttu
Mie en oo ollut Michael fani kuin vasta reilun kuukauden, ennen se oli ollut vain jotenkin outo tyyppi, nykyään Michael on minulle jumala. Kirkkoon en ole kuulunut koko pienenä ikänäni ja kaikki jumala jutut on vain naurattanut minua, niin Michael oli ja on jumala. Hän ei ole vain popin kuningas. Nykyään kuuntelen 247 hänen musiikkiaan.
Mulla on kuitenkin vahva käsitys, että Michael olisi kuitenkin elossa, sillä kuinka ihminen voi vain päivää ennen olla niin iloinen ja tanssia ja laulaa, ja yht'äkkiä vain kupsahtaa. Kuolema oli vain lavastus, koska Michael ei olisi kuitenkaan jaksanut vetää kaikkia 50 keikkaa, joka minunkin mielestä on hävyttömän suuri määrä. Michael on voinut mennä kirurgille "kuoleman" jälkeen ja muuttanut itsensä tunnistamattomaksi.
Mutta, miksiköhän Michael tekisi niin, että pettäisi miljoonat faninsa jotka ovat ostaneet lipun This Is It keikalle :/
Tämä on kuin palapeli, josta puuttuu pari palaa, jotka pilaavat kokonaisuuden.
- hm
että jotka ovat tehneet itsarin tämän takia on voinu olla muitaki onkelmii ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst27514530Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1524008PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1303801Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1701698Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3971658En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O351629Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn491326Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81101Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok551051Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais1141046