2000 mallin Trans Sportin keskuslukko vittuilee. Menee päälle ja pois ku hullunmyllyssä. Aloitti ihan yhtäkkiä. Testerillä ei pääse keskulukitukseen käsiksi, eli lienee erillinen ohjainyksikkö. Kertokaahan viisammat mikä neuvoksi? Metroautoon ihan turha viedä kun eivät kuitenkaan saa kuntoon. (yritetty on)Onko autossa mahdollisesti erillinen ohjainyksikkö? Ja mitä maksaa?
Trans Sportin keskuslukko
sam
4450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keskuslukkoja ohjaa korimoduli jossa on myös keskuslukkoreleet. Onko muuten autossasi hälytintä/keskuslukon kaukokäyttöä? Missä Metro-autossa käytit autoasi,Viikissäkö vai Turussa? Korimoduli maksaa muistaakseni 400-500 euroa ,mutta vika ei välttämättä ole siinä.
Mutta lukon reistailu alkoi jo ennen niiden asennusta. Viikissä auto on ollut mutta enää se ei sinne mene. Mistähän muualta voisi lähtee syytä etsimään kuin tosta moduulista? Jussille kiitoksia!
onko repsikan jalkatilassa kosteutta (maton alla)
siellä menee k-lukon johtoja joissa on y-haaroituksia,ne voi olla hapettuneita.
BCM moduulihan sieltä oli sökö! 420 euroa. Kiitos kaikille osallistuneille!