Onkos kellään kokemuksia Aurinkomatkojen Marco Polo-hotellista (all inclusive) ? Ruuan laatu, palvelu ym.
Tässä olisi vajaa 4kymppinen äiti lähdössä 13v tytön kanssa. Uskaltaako sinne lähteä ilman miestä? Saako olla rauhassa jne?
Millainen sää on maaliskuussa?
Hammamet/ Marco Polo hotelli
3
391
Vastaukset
- en ole käynyt
En kehottaisi sinua tai tytärtäsi pukeutumaan kovin ''näyttävästi''.
Tarkoitan , että ei olkapäitä paljaana ja jos on mekko/hame, niin yli polvien.
Miehet juoksee perässä, mutta älä katso silmiin äläkä hymyile.
En ole itse käynyt siellä, mutta olen kuullut ystävältäni.
Huijauksia tosiaan on; ''Hei ! Etkö tunnista minua? Olen samassa hotellissa töissä kun
sinä. Lähdetkö katsomaan maton tekoa kanssani?'' tai muuta tän tyyppistä, ja sitten vaihtoehdot: A. ryöstö B. Tavaroiden tyrkytys C. raiskaus.
Mutta siellä on myös todella mukavia ihmisiä, en yleistä...
Aurinkoista matkaa! :)
T. Riitta- maalaisjärkiii
Jos et halua herättää täällä erityistä huomiota, sinun kannattaa
pukeutua hillitysti. Shortsit, ranta-asut ja kevyet kesämekot ovat erinomaisia
asuja myös tässä maassa, mutta älä valitse kaikkein paljastavimpia malleja.
Tiedät syyn...
- hamssu
hotelli tulee ohjelmistoon vasta 31.10 ja siitä eteenpäin. tulin juuri viikko sitten hammametistä ja kävin katsastamassa ko. hotellin, tosin vain ulkoapäin, kun sisälle ei päässyt ei asukkaita, joten senkään puolesta ko. hotellista ei voi olla vielä kellään kokemuksia, joten kyseleppä sitten marraskuu eka viikon jälkeen kun ekat asiakkaat palaa sieltä. no niin kovin oli hieno hotelli valtava piha jossa kaksi isoa allasta ym ja ranta siinä sitten vastapäätä. nyt sattu vaan niin kuuma viikko että kaikki oli yhtä pätsiä ja polonkin piha suojaisa. sieltä kävelee 10 min rantakadun alkuun ja siitähän se keskusta sit alkaakin, kauppaa ja kuppilaa on joka puolella, ja itseasiassa poloon johtaa ns. ravintolakatu, hotellin rannanpuoleiseen päähän, upeita istutuksia ja kivoja ravintoloita. käypä myös hotellin omilla sivuilla, osoitteen saat am hotellisivuilta, josta mös selviää mitä kuukuu ai- valikoimaan, kannattaa ottaa selvää, ettei sitten tule matkalla pettymyksiä. ja vielä kehottaisin noista pojista puhumisen siirtämään muille palstoille, kysyjä ei kysellyt niistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864