Hammamet/ Marco Polo hotelli

Marc o polo

Onkos kellään kokemuksia Aurinkomatkojen Marco Polo-hotellista (all inclusive) ? Ruuan laatu, palvelu ym.
Tässä olisi vajaa 4kymppinen äiti lähdössä 13v tytön kanssa. Uskaltaako sinne lähteä ilman miestä? Saako olla rauhassa jne?
Millainen sää on maaliskuussa?

3

411

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en ole käynyt

      En kehottaisi sinua tai tytärtäsi pukeutumaan kovin ''näyttävästi''.
      Tarkoitan , että ei olkapäitä paljaana ja jos on mekko/hame, niin yli polvien.
      Miehet juoksee perässä, mutta älä katso silmiin äläkä hymyile.
      En ole itse käynyt siellä, mutta olen kuullut ystävältäni.
      Huijauksia tosiaan on; ''Hei ! Etkö tunnista minua? Olen samassa hotellissa töissä kun
      sinä. Lähdetkö katsomaan maton tekoa kanssani?'' tai muuta tän tyyppistä, ja sitten vaihtoehdot: A. ryöstö B. Tavaroiden tyrkytys C. raiskaus.
      Mutta siellä on myös todella mukavia ihmisiä, en yleistä...

      Aurinkoista matkaa! :)
      T. Riitta

      • maalaisjärkiii

        Jos et halua herättää täällä erityistä huomiota, sinun kannattaa
        pukeutua hillitysti. Shortsit, ranta-asut ja kevyet kesämekot ovat erinomaisia
        asuja myös tässä maassa, mutta älä valitse kaikkein paljastavimpia malleja.
        Tiedät syyn...


    • hamssu

      hotelli tulee ohjelmistoon vasta 31.10 ja siitä eteenpäin. tulin juuri viikko sitten hammametistä ja kävin katsastamassa ko. hotellin, tosin vain ulkoapäin, kun sisälle ei päässyt ei asukkaita, joten senkään puolesta ko. hotellista ei voi olla vielä kellään kokemuksia, joten kyseleppä sitten marraskuu eka viikon jälkeen kun ekat asiakkaat palaa sieltä. no niin kovin oli hieno hotelli valtava piha jossa kaksi isoa allasta ym ja ranta siinä sitten vastapäätä. nyt sattu vaan niin kuuma viikko että kaikki oli yhtä pätsiä ja polonkin piha suojaisa. sieltä kävelee 10 min rantakadun alkuun ja siitähän se keskusta sit alkaakin, kauppaa ja kuppilaa on joka puolella, ja itseasiassa poloon johtaa ns. ravintolakatu, hotellin rannanpuoleiseen päähän, upeita istutuksia ja kivoja ravintoloita. käypä myös hotellin omilla sivuilla, osoitteen saat am hotellisivuilta, josta mös selviää mitä kuukuu ai- valikoimaan, kannattaa ottaa selvää, ettei sitten tule matkalla pettymyksiä. ja vielä kehottaisin noista pojista puhumisen siirtämään muille palstoille, kysyjä ei kysellyt niistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2451
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      1465
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe