sulhanen haussa

myrtsi

nyt on otollinen aika! mut puuttuu vain pystyvä sulhanen puuttuu.
siis jos haluat tehdä meidän neidin onnelliseksi
ja tulla pesueen isäksi niin ota yhteys meidän isäntään .
olen mäyris ilman papereita mut olen terve juoksuni alkoi just

siis 0405112716 hessu soita ja sovi tapaaminen

10

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tehtailua

      Herra mun jee! Ei sitten aikaisemmin pälkähtänyt päähän kysellä sulhasta, vai tuliko mieleen vasta juoksun alettua? Ei-paperillisten mäyräkoirienkin kannattaisi edes vähän tutustua sulhasen taustatietoihin, että ei pääse sairaudet kertaantumaan. Vaikka mitäpä sen väliä, jos ajatuksena on, että rahat pois ja ongelma on koiranpennulla ja sen ostajalla. Vastuutonta!

      • myrtsi

        kiitos kannan ototsta.
        kyllä ilmoitus on ollut aikaisin jo monta kertaa


    • tarkkapoika

      Mikä on kasvatuksesi motiivi ?? RAHAKO ?
      Ei ainakaan nartun " ONNELLISUUS" !!!

      • myrtsi

        myrtsi ei ole painokone. jostain kuullut, vain yhdet pennut voi lisätä elinaikaa '


    • minä vaan

      jos meinaa paperittomalla teettää pentuja niin pitäis kyllä silmät ja polvet ainakin tarkistaa. kuten myös uros koiralta.mut jokainen tekee päätöksensä itse.

      • myrtsi

        ei kaikkea tarvitse haku ilmoituksessa kertoa
        kun ollann päästy asiaan ja selvitetty taustat


      • vuffe
        myrtsi kirjoitti:

        ei kaikkea tarvitse haku ilmoituksessa kertoa
        kun ollann päästy asiaan ja selvitetty taustat

        kun tuossa hakuilmoituksessa sitä ei oo lainkaan kerrottu.


    • ####

      Onko tämä joku provo? Siis millainen ihminen etsii koiralleen urosta/(tai narttua) Suomi24:sta? ... "Tehdä meidän neiti onnelliseksi"... Tarkoitatte varmasti tehdään omistajan kukkaro paksummaksi?

      • amour libre

        Mikä hirveä hulabaloo tuli yhdestä huumorilla laaditusta viestistä, jossa etsitään nartulle sulhoa! Syntyy niitä sekarotuisiakin ilman tarkistuksia kummempia, hyvin elävät ilman papereita ja näyttelyitä. Ei tässä ole tarkoitus käsittääkseni ole lainkaan tehdä rodunjalostusta tai edes tienata sen kummempia vaan ihan vanhanaikaisesti teettää pennut terveellä koiralla kerran elämässään. Joskus mä en jaksa teitä nettipoliiseja, kääntäkää tutkanne muualle. PS. Toivottavasti myrtsi löytää komean herrasmiesmäykyn!!


      • pölhökustafsson
        amour libre kirjoitti:

        Mikä hirveä hulabaloo tuli yhdestä huumorilla laaditusta viestistä, jossa etsitään nartulle sulhoa! Syntyy niitä sekarotuisiakin ilman tarkistuksia kummempia, hyvin elävät ilman papereita ja näyttelyitä. Ei tässä ole tarkoitus käsittääkseni ole lainkaan tehdä rodunjalostusta tai edes tienata sen kummempia vaan ihan vanhanaikaisesti teettää pennut terveellä koiralla kerran elämässään. Joskus mä en jaksa teitä nettipoliiseja, kääntäkää tutkanne muualle. PS. Toivottavasti myrtsi löytää komean herrasmiesmäykyn!!

        Ottamatta kantaa rekisteröimisasiaan, huomauttaisin että mäyräkoirat kantavat tiettyjä sairauksia, jotka eivät välttämättä näy mitenkään varhaisella iällä, mutta saattaa sairastuttaa pennun. Tutkimaton koira on aikapommi, silmäsairaudet ilmenevät usein vasta otollisen pennutusiän jälkeen ja saattavat esimerkiksi sokeuttaa koiran. Silmäpeilauksella asia selviää hetkessä, mikä on rekisteröidyillä mäyräkoirilla pakollista pentujen saamiseksi rekisteriin. Se että hauva on ollut siihenastisen elämänsä aivan terve, ei kerro mitään.
        Ja pentujen teettäminen nartulla ei mitenkään lisää elinikää, pikemminkin saattaa lyhentää ottaen huomioon synnytyskomplikaatiot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      272
      2410
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      1289
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1201
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1201
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1145
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1096
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      962
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      897
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      860
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      767
    Aihe