Isoisätäni jäi kymmeniä vuosisadan vaihteessa kirjoitettuja kirjeitä eri yrityksiltä. Voiko niitä täällä pääkaupunkiseudulla jossain arvioituttaa ja jos niin missä?
kiitos kaunis vastauksista.
Vanhat kirjeet ja niiden arvo
4
1060
Vastaukset
- ap
eikö kukaan tiedä?
- filatelia
Mitä vuosisadanvaihdetta tarkoitat? 1800-1900 vai 1900-2000?
Onko niissä kuoret jäljellä? Jos on, postimerkkeilijät ovat taatusti kiinnostuneet, joten jostain filatelistikaupasta voit saada arvion.
- vanhasta pitävä
Minuakin kiinnostaisi tietää, missä voisi saada arvion mahdollisesta vanhojen kirjeiden ja niiden kuorien arvosta. En ole myymässä, mutta kiinnostaisi kuitenkin. Itselläni on useita 1900-luvun alkupuolelta olevia kirjeitä, jotka on kirjoittanut kreivitär Nicolay Monreposta.
- Anonyymi
Minulla on 1800 luvulta peräisin olevia pahvisia valokuvia kenkälaatikollinen ja toinenkin ja sitten vanhoja postikortteja ja kirjeitä sekä valtava postimerkkikokoelma koko maailman käsittäen. missäköhän niitä voi arvioittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743415Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1031713Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2091324- 721309
- 621174
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991097Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521029- 63991
Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei17858- 42847