Vain hullu menee lääkäriksi Heinävedelle

Lääkärien arvostus?

Huonosta kohtelusta Heinävedellä lääkäreitä kohtaan kai jotain kertoo se, että monta pätevää lääkäriä on irtisanoutunut ja kunta hakee aina vaan uusia tilalle. Lääkäreitä pitää arvostaa eikä vaan pitää välttämättömänä pahana!

3

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-heinäveteläinen

      Vanha sanonta pitänee paikkansa: "Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan". Koska en voi tietää yksityiskohtaisia syitä eroon, niin siihen en ota kantaa. Mutta yleisesti sanottuna kannattaisi vaikka mieluummin pitää suunsa kiinni, kuin "puukottaa selkään", jos liittyy tähän heinäveteläiseen perisyntiin eli paskanjauhantaan toisista.

      Eronnut lääkäri oli ymmärtääkseni aika hyvän lääkärin maineessa, ja ikävää, jos joku halusi hänet savustaa "talosta" pois. Kuntalaisten kannattaisi yrittää paremmin pitää puolensa muutenkin terveydenhuollon suhteen. Mutta ei niin, että otetaan oikeus omiin käsiin. Hyvä lääkäri ovat harvinainen luonnonvara, ja uskoisinpa, että nyt tapahtui jonkinasteinen "oikeusmurha", kun hän erosi. Kuntalaisten palvelut koki kolauksen. Otan osaa.

    • Sivistynyt,,,
      • Sivistynein

        Niinpä lekuri tienaa mutta mennä kuolevaan kylään töihin kun parempia paikkoja on muuallakin. Sitä paitsi lääkärin paikka nyt kuntaliitosten aikaan on enemmän kuin epävarma.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      146
      5337
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      102
      5012
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      53
      4315
    4. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3801
    5. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      54
      3706
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      32
      3634
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3383
    8. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      194
      2396
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2383
    10. HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00

      KAIKKI NUORET JA KAIKKI MUUT MYÖS TÄNÄÄN HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00!!!!!
      Hyrynsalmi
      26
      1259
    Aihe