Elikkäs mulle kävi näin: Ostin tässä kesän alussa kirpputorilta kirjan. Tulin kotiin ja laitoin sen kirjahyllyyn, odottamaan lukemistani. Meni muutama kuukausi ja rupesin sitten sitä lukemaan, niin sieltä sisältä löyti tuntemattoman henkilön PERINNÖNJAKOTODISTUS! Se oli aika vanha, vainaja oli kuollut v.85 ja perinnönjako tilaisuus pidetty v. 91 (!?) Tätä ihmettelen myös miten on 5 vuotta välissä, mutta eihän se mulle kuulu. Oli perijäninä leski ja kolme lasta. Sekä oli kaikkien saama perintö ym... Ja lopussa luki että niitä on 4 kpl. todistuksia jokaiselle yksi, eli joltakin puuttuu.
Siinä sanotaan, että kaikki melkein asuu oulussa/ lähellä sitä ja tämä löytyi Hyrynsalmelta (pikkupaikka Kainuussa) Mutta onkan kahdessakymmenessä vuodessa voinut paljonkin muuttua.
En etsi täällä omistajia, vaan vastauksen siihen että mitä teen jotta saan oikealle omistajille takaisin. Kirppikseltä jolta sen ostin, niin se on jo lopetettu, ettei enää myyjää saa selviin. Kertokaa, kertokaa... Tahdon saada sen takaisin omistajalle, enkä olla mikään varas... Kiitti,,,Kiitti!
LÖYTYNYT: PERINNÖNJAKO TODISTUS! mitä teen??
3
1361
Vastaukset
- saraz
Voit huoleti hävittää sen paperin sillä sitä ei kyllä kukaan enää etsi eikä tarvitse. Perinnönjako on suoritettu aikaa sitten ja kaikki neljä osapuolta sen hyväksyneet. Jos olis kysymys testamentista jonka sisällön mukainen jako olis mahdollisesti täytäntöön panematta tilanne olis toinen. Mikäli edelleen haluat tavoittaa osan tai kenties kaikki jaossa olleet henkilöt saat osoitteet selville valtion osoitetiedustelusta ilmoittamalla sinne paperissa olevat henkilötunnukset. Osoitetiedustelun numeroa en juuri nyt muista mutta saat sen selville numerotiedustelusta!
- kaikkea sitä löytää
mitä tekisitte itse tässä tilanteessa, niin en tee mitään mitä ei pitäs tehä... Kiitti!!
- dddgfgg
kaikkea sitä löytää kirjoitti:
mitä tekisitte itse tässä tilanteessa, niin en tee mitään mitä ei pitäs tehä... Kiitti!!
minä pyyhkisin siihe paskaisen perseeni ja heittäisin roskiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503334Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5492060Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821937- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431508- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281297KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481210