Äärikiihkohullu Suomalaisuuden Liitto SL

anti_sl

Näiden Suomalaisuuden Liittolaisten Internetissä harjoittamaan toimintaan, jota puheenjohtaja Heikki Tala joukkojensa kärjessä johtaa, on nyt yhteiskunnan puututtava vakavasti. Mikään valistus ei näytä auttavan, sillä valistuksella on vaikutusta vain ihmisiin, joilla on tarpeeksi älyä ymmärtää viestejä.

Suomenruotsalaisen kansanryhmää vastaan kohdistuva kiihotus on aivan yksinkertaisesti täysin järjetöntä ja lisäksi erittäin raukkamaista. Heikki Talan joukot nimittäin käyvät joukolla Internetin keskustelupalstoilla pienen vähemmistön kimppuun, joita on lukumääräisesti vain 5% kaikista Suomen kansalaisista. Millaista sankaruutta! Heidän näillä palstoilla harjoittamansa verbaalinen ryhmäväkivalta tekee teon vielä paheksutavammaksi ja halveksittavammaksi.

Sankaruus ja rohkeus on kaukana Heikki Talan toiminnasta! Kaiken takana on pelkuruutta ja tyhmyyttä sekä vääriä käsityksiä ruotsinkielisen kielivähemmistöjen merkitysksestä. Mielestäni Suomessa voitaisiin tehdä heti ja paljon tilanteen korjaamiseksi. Ehdoton tapa olisi viestiä selkeästi, että näin ei voida toimia. Suomenruotsalaisen kansanryhmän koskemattomuus kiihottamista vastaan on turvattava, samoin kuin kaikille vähemmistöille, mukaan lukien myös uudet etniset ryhmät. Suomi on ollut menneinä aikoina tunnettu vieraanvaraisuudesta ja urheasta käytöksestä vaaratilanteissa. Nyt nämä pelkurimaiset kielitaistelijat alkavat pilata maamme maineen raukkamaisella joukkokäyttäytymisellään.

6

313

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei enää koskaan sinne

      Meillä suomessa pitäisi puuttua kovemmilla otteilla suomenruotsalaiseen kiihkoiluun ja kansalaisiimme kohdistuvaan pakkoruotsitukseen ja lapsiemme kiusaamiseen sillä turhalla pienellä ja vielä pakollisella kielenopetuksella.

      • aukustikorvola

        Hitto Lukenut sinä olet tyhmä. Et näe metsää puilta.


      • 11+9

        vielä tänään ja varmuuden vuoksi kaksi kertaa!


    • ei enää koskaan sinne

      Minä enää ymmärrä mitä kyseinen henkilö on tehnyt teille suomessa teille maassamme asustavat ja kaikkea suomalaisuutta vihaavat sekasikiöt?
      Yrittäkää nyt sentään olla ihmisiksi maassamme niin teillä on jonkinlaisia menestymisen mahdollisuuksia meidän keskuudessamme eli suomenkielisten kansalaisten kanssa myös tulevaisuudessanne.

      • anti_sl

        Oli kaunis päivä 19.4.1939 kun Talabaani pudotettiin suomen Kiikkaan. Köyhä punakaartilainen perhe otti desantin hoitoonsa ja siitä se sitten alkoi..........ja jatkuu edelleen :D


      • tonkija

        Kumma, ettei tuo Lukenut opi kirjoittamaan tajuttavaa tekstiä. Se mikä sen päästä tulee on täysin sekasotkuista ilmaisua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      196
      1912
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      997
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      139
      991
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      738
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      62
      678
    7. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      676
    8. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      666
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      602
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      578
    Aihe