keillä täällä on lapsen lapsia? minulla on 5 lastenlasta
isoäitejä?
23
355
Vastaukset
- Meriläinen
edes lapsia.
Mutta sisaren tyttären lapsia on ja heille olen "vanha täti". :)
Mietin tuossa yks päivä että jos tämä nuori pari tekee lapsen kun asuvat jo yhdessä niin olenko silloin "ikivanha täti" vai minkälaisen nimityksen tulen sieltä saamaan :)) - viivi-amaldiina
Tulin just vierailulta lapsien luota.
Minulla on lastenlapsia 7 ja lastenlastenlapsia 2.
Lastenlapset ovat jo ns. isoja kun nuorin on 12v, mutta sitten nämä lapsenlapsenlapset 2v ja 5kk, aivan syötävän ihania palleroita, tyttäriä.
En voi olla kertomatta tämä 2v hänellä ei syntymä hiukset lähtenyt ollenkaan pois, oli peikko jo syntyissään.
Nyt hänellä on pitkät saparot tai ranskalaiset letit ympäri pään, hä oo ihana lutunen Aino tossuineen. - 18+17=35
useampi mummu on mutta miksi he ei vaivaudu nyt vastaamaan aloitukseesi.
- on,
korpikirjailija kirjoitti:
Minulla ei ole lapsenlapsia, lapseni ovat vielä nuoria kuten mamikin ; )
yli 60-vuotiailla.
. on, kirjoitti:
yli 60-vuotiailla.
.vaan minulla ei ole en siis ole mummo vielä ; ) Sitähän kysyttiinkin näin ymmärsin ; )
- korvatulpat
Jos puheet lapsista ja lastenlapsista täyttää kaiken ilmatilan, niin se ON ihan oikeasti rasittavaa.
- mummeli 50+
Minulla on vajaa kaksivuotiaat kaksoset ja molemmilla erilainen alapää :-)
- viivatiina
tilauksessa on mutta toimitus menee varmaan tonne ainakin ens vuoden lopulle.
- Pirre*
heitä jo on, ja siihen kai sitten jääkin, harmi - vauva oisi kiva :)
kaksi pojan vesseliä:))
- mummeli 50+
Miksi et kysynyt tasapuolisesti myös isoisiä? :-)
yksi lapsenlapsi. Maailman ihanin pikkutyttö:) Ei se lastenlasten määrä vaan laatu....
- t.l.
Viisi poikaa ja kaksi tyttöä, vanhin 11 v ja nuorin toisella vuodella. Kahdeksas 'tilattu' toukokuun loppuun :)
- Pirre*
Sinulla onkin iso katras joulupöydässä :))
Meillä taisi tyssätä tuohon kuuteen..nuorinkin jo neljän vanha. Mutta onhan Sinulla lapsiakin enemmän, neljästä saa etumatkaa :)) - t.l.
Pirre* kirjoitti:
Sinulla onkin iso katras joulupöydässä :))
Meillä taisi tyssätä tuohon kuuteen..nuorinkin jo neljän vanha. Mutta onhan Sinulla lapsiakin enemmän, neljästä saa etumatkaa :))Mut sillä yhellä ei ole vielä yhtään eikä taida olla tulossakaan :) Tälleen arvioiden saattas joskus olla kymmenen, ehkä.
Minulla on kolme lastenlasta ja neljäs syntyy ensi kuun lopulla. Olen lasenlapsilleni mummo ja mieheni on ukki. Mulla itselleni ukki oli pappa. Täällä moni sanoo mummoa mummuksi mutta itse olen mummo.
- susinainen50
saan joulukuun alkupuolella 6 lapsen lapsen poika 25 saa vaimonsa kanssa 2 lapsen ja tyttäreni jolla on 3 lasta ennestään saa minä hetkenä hyvänsä lapsen!7 lastenlasta on joulupöydässä!
- susinainen50
susinainen50 kirjoitti:
saan joulukuun alkupuolella 6 lapsen lapsen poika 25 saa vaimonsa kanssa 2 lapsen ja tyttäreni jolla on 3 lasta ennestään saa minä hetkenä hyvänsä lapsen!7 lastenlasta on joulupöydässä!
lapsenlaspet kutsuu mammaksi>:)
susinainen50 kirjoitti:
saan joulukuun alkupuolella 6 lapsen lapsen poika 25 saa vaimonsa kanssa 2 lapsen ja tyttäreni jolla on 3 lasta ennestään saa minä hetkenä hyvänsä lapsen!7 lastenlasta on joulupöydässä!
Ihanaa, joululahja! Oma esikoistyttäreni syntyi jouluyönä! Maailman paras joululahja!
- Sinimarjanen
Meikä on kolminkertanen mummo. Olen suuresti iloinen mummutettavistani, kolmesta pojasta.
Minulla on yksi lapsi ja yksi lapsenlapsi. Lapsi on yli kolmekymppinen ja lapsenlapsi on jo koululainen.
lapsenlasta, tyttö ja poika :) Ihania kullanmuruja molemmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401938- 1881607
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461240Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40779
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23722Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637