isoäitejä?

keillä täällä on lapsen lapsia? minulla on 5 lastenlasta
23356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

edes lapsia.
Mutta sisaren tyttären lapsia on ja heille olen "vanha täti". :)
Mietin tuossa yks päivä että jos tämä nuori pari tekee lapsen kun asuvat jo yhdessä niin olenko silloin "ikivanha täti" vai minkälaisen nimityksen tulen sieltä saamaan :))

Äänestä

Tulin just vierailulta lapsien luota.
Minulla on lastenlapsia 7 ja lastenlastenlapsia 2.

Lastenlapset ovat jo ns. isoja kun nuorin on 12v, mutta sitten nämä lapsenlapsenlapset 2v ja 5kk, aivan syötävän ihania palleroita, tyttäriä.

En voi olla kertomatta tämä 2v hänellä ei syntymä hiukset lähtenyt ollenkaan pois, oli peikko jo syntyissään.
Nyt hänellä on pitkät saparot tai ranskalaiset letit ympäri pään, hä oo ihana lutunen Aino tossuineen.

Äänestä

useampi mummu on mutta miksi he ei vaivaudu nyt vastaamaan aloitukseesi.

Äänestä
  • Minulla ei ole lapsenlapsia, lapseni ovat vielä nuoria kuten mamikin ; )

    Äänestä

  • old_profile_29497 kirjoitti:

    Minulla ei ole lapsenlapsia, lapseni ovat vielä nuoria kuten mamikin ; )

    yli 60-vuotiailla.

    .

    Äänestä

  • on, kirjoitti:

    yli 60-vuotiailla.

    .

    vaan minulla ei ole en siis ole mummo vielä ; ) Sitähän kysyttiinkin näin ymmärsin ; )

    Äänestä

  • Jos puheet lapsista ja lastenlapsista täyttää kaiken ilmatilan, niin se ON ihan oikeasti rasittavaa.

    Äänestä

Minulla on vajaa kaksivuotiaat kaksoset ja molemmilla erilainen alapää :-)

Äänestä

tilauksessa on mutta toimitus menee varmaan tonne ainakin ens vuoden lopulle.

Äänestä

heitä jo on, ja siihen kai sitten jääkin, harmi - vauva oisi kiva :)

Äänestä

kaksi pojan vesseliä:))

Äänestä

Miksi et kysynyt tasapuolisesti myös isoisiä? :-)

Äänestä

yksi lapsenlapsi. Maailman ihanin pikkutyttö:) Ei se lastenlasten määrä vaan laatu....

Äänestä

Viisi poikaa ja kaksi tyttöä, vanhin 11 v ja nuorin toisella vuodella. Kahdeksas 'tilattu' toukokuun loppuun :)

Äänestä
  • Sinulla onkin iso katras joulupöydässä :))

    Meillä taisi tyssätä tuohon kuuteen..nuorinkin jo neljän vanha. Mutta onhan Sinulla lapsiakin enemmän, neljästä saa etumatkaa :))

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    Sinulla onkin iso katras joulupöydässä :))

    Meillä taisi tyssätä tuohon kuuteen..nuorinkin jo neljän vanha. Mutta onhan Sinulla lapsiakin enemmän, neljästä saa etumatkaa :))

    Mut sillä yhellä ei ole vielä yhtään eikä taida olla tulossakaan :) Tälleen arvioiden saattas joskus olla kymmenen, ehkä.

    Äänestä

Minulla on kolme lastenlasta ja neljäs syntyy ensi kuun lopulla. Olen lasenlapsilleni mummo ja mieheni on ukki. Mulla itselleni ukki oli pappa. Täällä moni sanoo mummoa mummuksi mutta itse olen mummo.

Äänestä
  • saan joulukuun alkupuolella 6 lapsen lapsen poika 25 saa vaimonsa kanssa 2 lapsen ja tyttäreni jolla on 3 lasta ennestään saa minä hetkenä hyvänsä lapsen!7 lastenlasta on joulupöydässä!

    Äänestä

  • susinainen50 kirjoitti:

    saan joulukuun alkupuolella 6 lapsen lapsen poika 25 saa vaimonsa kanssa 2 lapsen ja tyttäreni jolla on 3 lasta ennestään saa minä hetkenä hyvänsä lapsen!7 lastenlasta on joulupöydässä!

    lapsenlaspet kutsuu mammaksi>:)

    Äänestä

  • susinainen50 kirjoitti:

    saan joulukuun alkupuolella 6 lapsen lapsen poika 25 saa vaimonsa kanssa 2 lapsen ja tyttäreni jolla on 3 lasta ennestään saa minä hetkenä hyvänsä lapsen!7 lastenlasta on joulupöydässä!

    Ihanaa, joululahja! Oma esikoistyttäreni syntyi jouluyönä! Maailman paras joululahja!

    Äänestä

Meikä on kolminkertanen mummo. Olen suuresti iloinen mummutettavistani, kolmesta pojasta.

Äänestä

Minulla on yksi lapsi ja yksi lapsenlapsi. Lapsi on yli kolmekymppinen ja lapsenlapsi on jo koululainen.

Äänestä

lapsenlasta, tyttö ja poika :) Ihania kullanmuruja molemmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


susinainen50 kirjoitti:

keillä täällä on lapsen lapsia? minulla on 5 lastenlasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu