miten

voi olla vielä 10v. jälkeenkin ihastunut mieheen vaikka tietää ettei ikinä häntä saa. ihmisenmieli vaan on eriskummallinen.
2451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mullakin kummitteli mielessä yksi opiskeluaikainen ihastus yli 10 vuotta (tapahtumat 1994-96), mutta ilokseni olen huomannut, että vihdoin aika alkaa tehdä tehtävänsä :)

Äänestä
  • Luulin päässeeni ohi omasta lukioaikaisesta ihastuksestani 3 vuoden näkemättömyyden jälkeen. Sitten yhden kerran vain näki sen 8 kk sitten ja tässä sitä taas ollaan. En saa mielestäni. Jos olet nähnyt ihastustasi lähiaikoina ja onnistunut pitämään tunteesi kuolleena, niin onneksi olkoon vaan. Minä en siihen pystynyt, mutta tavallaan olen onnellinen. Ihastuminen on ihanaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitä kirjoitti:

voi olla vielä 10v. jälkeenkin ihastunut mieheen vaikka tietää ettei ikinä häntä saa. ihmisenmieli vaan on eriskummallinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu