piditte? pidin itte oikeen kunnon pirskeet :) meinaatteko pitää jaktossa synttäri juhlia?
minkälaiset 5kymppiset
21
389
Vastaukset
- viivi-amaldiina
odottaa nyt mutta ihan turhaa, en varppina juhli, en.
En ymmärrä miksi tästä puolikkaastakin on nykyisin tehty niin yleinen juhlan-aihe, minuun se ei pure. - paapuuri
mutta en juhli, kun ei ole edes puolipyöreitä.
Enkä isommin juhlinut viisikymppisiäkään, sukulaisia, ystäviä ja naapureita kävi kahvilla,
parikymmentä henkeä.- Enkeli-trio
Yli 2000 henkee oli.Joojoo,ei ol yhtää nollaa liikaa.
Tarkastaka vaiks Vikinkilt.2002 heinäkuus : )
No,ei net iha kaik munt varte sinne tullu,mut kyl
"Paljo onnee vaa " laulu raikas ravintelis,ku miniä
meni kertomaa.Skummaa tarjottii siält ja täält ja
tanssiikki sai oikkee olan takkaa.Mää vaa tanssisi ja
ukko tyhjensi klasit : )
Mukavaa oli ja helpol ja halval pääsi.
Suasittelen !
Piknikreissul oltii ! - paapuuri
Enkeli-trio kirjoitti:
Yli 2000 henkee oli.Joojoo,ei ol yhtää nollaa liikaa.
Tarkastaka vaiks Vikinkilt.2002 heinäkuus : )
No,ei net iha kaik munt varte sinne tullu,mut kyl
"Paljo onnee vaa " laulu raikas ravintelis,ku miniä
meni kertomaa.Skummaa tarjottii siält ja täält ja
tanssiikki sai oikkee olan takkaa.Mää vaa tanssisi ja
ukko tyhjensi klasit : )
Mukavaa oli ja helpol ja halval pääsi.
Suasittelen !
Piknikreissul oltii !riittikö kahvia ja pullaa kaikille ;))
Ei kai tarvinnut koko ravintolasalilliselle tarjota?
Tässä muutama päivä sitten vietin taas kerran synttäreitä, eikä ketään käynyt.
Sainpahan kakkua enemmän. - ^^j^^
paapuuri kirjoitti:
riittikö kahvia ja pullaa kaikille ;))
Ei kai tarvinnut koko ravintolasalilliselle tarjota?
Tässä muutama päivä sitten vietin taas kerran synttäreitä, eikä ketään käynyt.
Sainpahan kakkua enemmän.meit oli 50 henkee " omaa porukkaa ".
Mikkää loppunu jäiki viäl,ku kotti lährettii.
Emmää vaa saanu laivaa kääntymää Maarianhaminas,
ni vaihrettii sit koko konkkaronkka paattii : )
Kottitulomatka oli aikast heiluvaa osal porukkaa,
emmää tiärä,mimmottis se laiva oikkee keikkus...
Jostai päi vaa tuuli ja aallot heilutti paattii.
kukkaa ainaska kännis ollu,niih.
Mää ainaska heilunu mihinkäs päi.
Tuuli lounassetelistä,
ja tykkäsin siitä metelistä : )
- 59v
enää muista, kohta kymmenen vuotta siitä, kun olivat.
Keskityn seuraavien pyöreiden järjestämiseen. - Nainen50½
kuulosuojaimet korvilla. Lähetin ukon mökille. Jatkossa sama repäisevä meininki, jos elonpäiviä riittää.
. - Meriläinen
Mulle se oli yks päivä muiden joukossa, en välitä juhlista enkä niitä vietä.
- E-Helena
Mä olin silloin sienimetsässä.
En todellakaan halua juhlia mitään synttäreitäni. Minä juhlin 50-vuotispäiviäni Esson baarissa perinteisin menoin. Aluksi Einari Essonen tarjosi kaikille keskarit, ja sitten minä tarjosin vielä pari kierrosta. Sen jälkeen muut parlamentin jäsenet alkoivatkin kehua minua oikein kunnolla, joten juhlasta jäi oikein kauniit muistot.
Aina kun meillä juhlitaan, juhlitaan kunnolla kuten häitä härmässä. Syyvään, juuvaan ja välillä tapella nahistellaan, ja aina hupenee iso kattila hirvisoppaa ja työllä ja taijolla valmistetut kotiviinit lipitetään viimeistä tilkkaa myören. Aina on vieraat viihtyneet ja kyselevät, jotta milloin taas juhlitaan. Lahjatkin ovat olleet sitä luokkaa jotta ei passaa kehua, voi tulla sanomista ; )
- 50+50
...olisi unohtunut itseltänikin jos ei Finnairin lipunmyyjä olisi onnitellut.
Mitään juhlia en pitänyt,jos sitten kun tulee toiset 50 täyteen:) - Että näin.
Ihan hiljaiset pippalot oli. Oma suku. Tarjolla kahvia, kakkua ja pientä purtavaa.
- RIMMIR
ja aion kyllä juhlia jokaista tulevaa synttäriäkin. Jokainen eletty vuosi tästä eteenpäin on varmasti juhlimisen arvoinen.
- Kimpale1
53 v. vaihdevuodet!
Tästäkin selvitään.................
:( - handek
Äiti soitti ja onnitteli, samoin Sveitsin sisko.
Mokomia kissanristiäsiä pitämään...- mölöpää
Olin jo hyvän tovin pyytänyt pyytämisen jälkeen, ettei minua sitten huomioida töissä mitenkään, kun se lukema(puol väli sata)tulee täyteen. Toisin kävi ja on se kumma, ettei ihmisten toivomuksia kunnioiteta ja anneta olla rauhassa.
Meillä on tahditon pomo, joka sanoi eräälle työkaverilleni(hänen 5kymppis kahvituksen aikana), että sinustakin sitten tuli mummo. Näpsäkkänä naisena hän vastasi: että vieläpä kaksinkertainen mummo, kun vehkeet vietiin myös veke.
Turhaa sitä on juhlistaa, jos vanhenee, mutta sitä vois kyllä alkaa juhlimaan, jos vaikka alkais nuorentua=D
- Oona1
Pidin kunnon pirskeet, jotka jatkuivat aamutunneille. Juoma virtasi ja Metallica soi ja vieraat viihtyivät. 60:set voivat jo sitten musiikin puolesta olla rauhallisemmat....ehkä.
Että en juhli. Olin entisessä kotikaupungissani jossa suurin osa sukua asuu. Siellä juotiin kakkukahvit ja vietettiin synttärit. Kotiin tultua kävi pari ihmistä kylässä.
Töissä tarjosin kahvit työnjohdolle ja työkavereille. Palasin silloin pitkältä sairauslomalta takaisin töihin ja sanoinkin että enemmän minä sitä juhlin että tulen terveenä takaisin töihin kuin sitä että viiskymppiä tuli täyteen.
Muuten sen viidenkympin ylitys oli kertakaikkiaan mahtava juttu! Siinä oli jotakin hienoa ja suurta.
Mieheni täytti jo kuuskymmentä ja häntä juhlittiin perheen kesken. Eikä hän suuria juhlia edes halunnut. Luulen että minäkin ohitan seuraavan virstanpylvään hissunkissun, piilossa. Jos ei sitten sattuisi käymään niin hyvin että voisin siinä samalla jäädä jo eläkkeelle! Silloin voisin tarjota töissä kahvit!- Enkeli-trio
ja laittaa lehteen ilmotus :
" PYSYN KOTONA, PYSY SINÄKIN !"
T.50vee
Emmää sit kummiska ku toi juhlime on muutenki
jääny jo nii vähii,hih. Enkeli-trio kirjoitti:
ja laittaa lehteen ilmotus :
" PYSYN KOTONA, PYSY SINÄKIN !"
T.50vee
Emmää sit kummiska ku toi juhlime on muutenki
jääny jo nii vähii,hih.Ilmoitus! Mulla luka vaan että en juhli merkkipäivääni.
Se on kyllä totta että liian vähän niitä juhlia on. Kai ne viis- ja kuuskymppiset oikeeasti kannattais juhlia kun kerran on hyvä syy. Se kun tahtoopi olla niin että hautajaiset on ainoa tapahtuma joka kerää suvun koolle. Niihin on pakko mennä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216040- 292120
- 1771952
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101133Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114- 73997
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765