Keksimme mieheni kanssa IHANAN nimen tyttärellemme. Löysimme nimet väestörekisteristä, koska halusimme antaa nimen, joka on harvinainen, mutta kuitenkin oikea nimi. Mitä mieltä olette Lolo-tytöstämme?
Lolo Cisulina Neonilla
7
578
Vastaukset
- Usha
Karmeampaa nimeä saa kyllä hakea kauan - ja luultavasti turhaan. Lolo?! Miksei samantien Lollo? Niitä muita nimiä en edes viitsi kommentoida.
- Mielipide
Siirtyy välittömästi kamalien nimien top-ten rankinlistalle!! Sorry vaan.
- Mella
Lolo nimestä ei kyllä käy ilmi onko tyttö vai poika. On hankala jos täytyy joko kerta sanoa koko nimi tai selittää että lapsi on tyttö.
- vaarallista
Mella kirjoitti:
Lolo nimestä ei kyllä käy ilmi onko tyttö vai poika. On hankala jos täytyy joko kerta sanoa koko nimi tai selittää että lapsi on tyttö.
Kyllä siihen tottuu, että pitää kertoa, onko kyseessä tyttö vai poika. Oma tyttäreni sai harvinaisen, suvussa kulkevan nimen, joka on kummitätini nimi ja minusta siis vain tytön nimi. Mutta yllättäen ristiäisten jälkeen osoittautui, että kovin moni luuli lasta nimen perusteella pojaksi :)
Vaan eipä kestänyt montakaan vuotta, kun ulkonäkö alkoi paljastaa oikean sukupuolen.
- vierailija654
Lolo? Miksei Lola?
- vierailija6789
o-päätteiset tytönnimet on poikamaisia, johtuen ehkä siitä että monissa maissa o-pääte on maskuliinipääte
- Eivor_Helovuori
No, nyt löytyi sitten loistonimi, olisitte nyt saman tien
kastanut Molo Kusiliina Puuvillaksi. Ei ainakaan rumempi nimi.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845137Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.253460Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j382818Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin81959Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581820- 471586
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2601441- 941372
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441356Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.731068