Lolo Cisulina Neonilla

Riikka

Keksimme mieheni kanssa IHANAN nimen tyttärellemme. Löysimme nimet väestörekisteristä, koska halusimme antaa nimen, joka on harvinainen, mutta kuitenkin oikea nimi. Mitä mieltä olette Lolo-tytöstämme?

7

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Usha

      Karmeampaa nimeä saa kyllä hakea kauan - ja luultavasti turhaan. Lolo?! Miksei samantien Lollo? Niitä muita nimiä en edes viitsi kommentoida.

    • Mielipide

      Siirtyy välittömästi kamalien nimien top-ten rankinlistalle!! Sorry vaan.

      • Mella

        Lolo nimestä ei kyllä käy ilmi onko tyttö vai poika. On hankala jos täytyy joko kerta sanoa koko nimi tai selittää että lapsi on tyttö.


      • vaarallista
        Mella kirjoitti:

        Lolo nimestä ei kyllä käy ilmi onko tyttö vai poika. On hankala jos täytyy joko kerta sanoa koko nimi tai selittää että lapsi on tyttö.

        Kyllä siihen tottuu, että pitää kertoa, onko kyseessä tyttö vai poika. Oma tyttäreni sai harvinaisen, suvussa kulkevan nimen, joka on kummitätini nimi ja minusta siis vain tytön nimi. Mutta yllättäen ristiäisten jälkeen osoittautui, että kovin moni luuli lasta nimen perusteella pojaksi :)

        Vaan eipä kestänyt montakaan vuotta, kun ulkonäkö alkoi paljastaa oikean sukupuolen.


    • vierailija654

      Lolo? Miksei Lola?

    • vierailija6789

      o-päätteiset tytönnimet on poikamaisia, johtuen ehkä siitä että monissa maissa o-pääte on maskuliinipääte

    • Eivor_Helovuori

      No, nyt löytyi sitten loistonimi, olisitte nyt saman tien
      kastanut Molo Kusiliina Puuvillaksi. Ei ainakaan rumempi nimi.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      126
      6683
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      57
      5783
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      85
      4477
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      98
      4395
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      156
      4210
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      89
      1540
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      385
      1407
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1315
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1307
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1094
    Aihe