Happivettä, haluan

Tarvitsen

Netti pursuaa happiaihetta, mutta mistä sitä happivettä saa ja voiko tehdä itse. Joskus tehtiin puhtaas vetyperoksidista ja vedestä, mutta oliko se juuri happivettä. Jossain luki, että olisi kapseleita.
Entä happihoidot esim. haavaumiin? Kuka ja missä sellaista hoitoa annetaan?
Kiitos, kiitos tiedoista ja mitä pikimmin.

8

4876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • happea

      eli aerobinen happi. Sitä saa luontaistuotekaupoista ja netistä löydät myös kauppoja, joista voi tilata.

    • happivesi

      Täältä halvalla:

      ostat pillin kaupasta ja puhallat ilmaa veteen.

      Avot ja kaikki sairaudet lähtee ja elät 120 vuotiaaks.

      • sitten..

        kyllä hiilidioksidivettä.


    • otsonia

      aerobinen happi kyllä hyvä, mutta tehokkaampi muoto on otsonoitu vesi. Suomen otsoniterapia.fi antaa erinomaiset lähtökohdat happihoitoihin tutustumiselle ja paljon tietoa otsonin käytöstä eri sairauksien hoitoon. Sivuilta löytyy tietoa turun, tampereen, jyväskylän ja oulun suunnilla saavilla olevista tehokkaista hoidoista esim. makuu- ja säärihaavojen hoitoon. Happikapselit olivat myös hyviä tuotteita, mutta niiden tuonti suomeen ilmeisesti lopetettiin pari vuotta sitten. Itse hankin juomaveden otsonaattorin jo v. 2002 kärsittyäni pahoista fibromyalgian aiheuttamista kivuista ja säryistä pari vuotta. Särkylääkekierre väsymyksineen jäi taakse. Suun kautta nautittavan lisäaineettoman vetyperoksidin käyttö jäi kamalan metallisen maun takia, säryt kyllä lähtivät erinomaisesti silläkin. Kela myös korvaa osan otsoniterapiasta, kun on lähete lääkäriltä. Lääkärin valvonnan alaisena sairaanhoitajien antamat otsonihoidot ovat tervetullut lisä suomeenkin.

    • Ei enää sairautta

      Mielestäni toimivin www.ecomedic.fi ei flunssaa kymmeniin vuosiin.
      En lähde mihinkään ellei CellSyre pullo ole laukussani.

      • evgfip

        hapettuminen nimenomaan kiihdyttää degeneroitumista.

        sitäpaitsi ei ole olemassa mitään "aerobista happea".


    • kemian tohtori

      Juupa juu. Happea saa keuhkojen kautta liikunnassa. Ei muuta kuin ylös , ulos ja lenkille.

      Vetyperoksidi (esim. Vademecum suuvesi) käy happipitoisesta vedestä, mutta kannattaa muistaa, että gammasäteily (mm. ydinräjähdys) synnyttä solutasolla vetyperoksidia, joka puolestaan aiheuttaa mm. syöpää.

      Otsoni, jota syntyy mm. salamoinnin yhteydessä, ei ole karsinogeeni (syöpää aiheuttava) vaan mutageeni (perimää muuttava). Tämä on todettu mm. 1970 luvulla, kun tutkittiin sellutehtailla happivalkaisun korvaamista otsonivalkaisulla.
      Siitä vaan kaikki siittiöiden perimää muuttamaan.

    • Tjkoi

      Jos haluat tehdä itse happivettä. Käy akvaariokaupassa osta akvaarion happi pumppu. Ota puhdas vaikkapa pesty 1.5 litran virvoitusjuomapullo laita pumpun hapetin letku pulloon sähkötepseli seinään. Anna pulloveden hapettua esim. 2 vrk. .Siirrä korkitettu pullo jääkaappiin. Nauti lasillinen päivässä..happi riittää suoliston päästä päähän ravitsemaan suolen bakteerikantoja suoliston paksusuolea myöten..Varsinkin paksusuolen sisäpinta, suoliston ääripäässä ennen peräsuolta jää hapettomaan tilaan jos käytetään liikaa mm. valkoista lepää. Suosia pitää mm. leseitä sekä täysjyväistä tummaa lepää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      149
      10901
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5200
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2413
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2113
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1514
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1221
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      925
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      882
    Aihe