Torrenttivelhot hei

Uutisia:

http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Piratismiepäily toi espoolaismiehelle miljoonien korvausvaatimukset/1135250013340
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • nythän saa laillisesti kuin entisaikaan c-kasetille. tällä ohjelmalla tallennttua musaa ja kun vielä maksettu ne maksut noihin kovalevyihin ja muihin cd-levyihin sun muihin vempaimiin niin nyt toimii niinkuin pitää ja laillisesti täältä:

    http://saituri.org/2009/03/02/drm-vapaata-musiikkia-ilmaiseksi-netista/

    Youtube -ohjeeni lisäksi ajattelin julkaista samaan aiheeseen liittyvän ohjeen saadaksesi musiikkia netistä omaan käyttöön ilman minkäänlaisia käyttörajoituksia.

    Musiikkia nettiradiosta (tai mistä vaan) omalle koneelle?

    Nettiradiot on siitä kivoja, että niistä kuulee uutta musiikkia jatkuvalla syötöllä. Näin tulee tehtyä kasapäin hyviä löytöjä. Ongelmaksi sitten muodostuu sen loistobiisin uudelleenlöytäminen ja saaminen omalle koneelle. No eipä hätää, sillä keino tähänkin on. Tässä yksi tapa, joka tuo mieleen nostalgisia muistoja 90-luvun alusta kun nauhoittelin siskoni kasettinauhuri/radioyhdistelmällä musiikkia radiosta
    ja jatkuu.......................

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


---------------- kirjoitti:

Uutisia:

http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Piratismiepäily toi espoolaismiehelle miljoonien korvausvaatimukset/1135250013340

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu