No voihan v, sanoisin, jos olisin trokari. Ei tullut kultakaivosta tästäkään konsertista lippujen trokaajille. Kyllä mua harmittaa!
Huuto.netissä kun hintoja katselee, niin eipä siellä paljoa katetta oteta U2:n lipuista. Melkein menee ostohintaan, jos ei hieman allekin. Ja jos joltain onkin mopo karannut ja lipuista pyydetään järjettömiä hintoja, niin eipä ole huutoja tullut. Kyllä tekee gutaa!
Hahahahahahahah! Kyllä, olen vahingoniloinen. Ja mikä parasta, nyt ne henkilöt, jotka ihan oikeasti haluavat konserttiin, saavat lippuja normaalihinnalla, jos ei peräti hieman halvemmalla.
Artzi Suomesta
Eikö lipet mene enää kaupaksi?
6
632
Vastaukset 6
- jussihki
Hienoa sinänsä.
Ja jos kukaan ei nyt ostaisi edes niillä alennetuilla hinnoilla, niin loppuisi tuo trokaaminen suurimmalta osalta - ja ensi kerralla oikeat konserttikävijät voisivat ostaa liput suoraan lippukaupasta ja ne kaupan systeemitkin kestäisi paremmin.
Mutta turha lienee toivoa, kyllähän ihmiset ostaa kun "halvalla" saa. SuloVilenit asialla. - abcdef
...on kuitenkin aina kaksi puolta..
Juu, se on väärin että jotkut harrastaa tota trokausta: ostetaan maksimimäärä lippuja jotka myydään kalliimmalla eteenpäin, eli kyseessä pelkästään rahanteko. Tässä tietysti viedään oikealta fanilta mahdollisuus saada liput normihinnalla. Toisaalta aina kun niitä ei kallilla aina saa kaupaksi niin ne joutuu myymään alihintaan, eli myyjä jää tappiolle. Ja tää tietysti on ostajan kannalta hyvä juttu.
Sitten tulee se Mutta: On tilanteita joissa oikea fani ei vaan saanut lippuja oikeassa lipunmyynnissä (kuinkahan moni suomalainenkin jäi ilman kuka liput halusi...). Sitten täytyy turvautua trokareiden myymiin lippuihin. Mutta siinä tilanteessa voittaa kumpikin: trokari saa lipuista voittoa ja onnellinen fani saa liput ja varmaan ihan mielellään maksaa ylihintaa siinä tapauksessa.
Itselle kävi Madonnan kanssa niin: en saanut lippuja kun kaikki meni heti, ostin netistä ja maksoin itteni kipeeksi, mutta sain hemmetin hienon kokemuksen ja sanon että kannatti maksaa!!
Itehän kaikki päättää mistä maksaa, ei kukaan varmaan ostaa rahalla mitä ei ole...- hmmmmmmmmmmmmmmmmm
Ei mee toi esitys läpi.
- juupajuu1
No mutta satutko tajuamaan edes että JOS ei olisi trokareita, kaikki liput ei menisi välttämättä heti , saisit liput eikä tarvitsisi turvautua trokareihin!!!! Eli trokarit ei todellakaan ole mitään laupiaita samarialaisia hyväntekijöitä
- tonobono
juupajuu1 kirjoitti:
No mutta satutko tajuamaan edes että JOS ei olisi trokareita, kaikki liput ei menisi välttämättä heti , saisit liput eikä tarvitsisi turvautua trokareihin!!!! Eli trokarit ei todellakaan ole mitään laupiaita samarialaisia hyväntekijöitä
Luuletteko te tosissaan, että liput ei menis muuten heti ilman "trokareita". 45000 lippua, joista prosentti menee ehkä "trokareille" eli ihan yhtä nopeesti ne liput menee joka tapauksessa. Keksikää jo jotain muita itkuvirsiä kuin trokari sitä ja trokari tätä. Älkää ostako niiltä, thats it!
- muaahhhah
Vitun trokarit siitäs saitte
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2251928
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601134- 20975
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124675- 37646
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤221640Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa197585- 50408
- 38408
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42402