Ystävälläni on hyvin paha psoriasis varsinkin kyynärpäissä ja polvissa, toisinaan haavat repeilevät auki pienestä kosketuksestakin. Nyt hän oli Unkarissa lomalla ja sai siellä kuulla yhdestä voiteesta joka muka olisi varsinainen ihmelääke, ja eikä sisällä lainkaan kortisoonia joka vaikuttaa mm luuston heikentymiseen.
Hän ei sitä ensin halunnut edes kokeilla muuta kuitenkin sikäläiset ystävät viimeisenä päivänä olivat hankkineet muutaman näistä tiotteista hänelle ja toivat jäähyväislahjaksi.
Pari päivää kotona oltuaan kuitenkin uteliaisuus pääsi vallalle ja hän päätti kokeilla niitä tuotteita.Eihän se siitä ainakaan pahene. Jo kolmen päivän jälkeen olivat haavat ummessa ja ihokin alkoi jo parantua ettei enää ole "kraatereita" kyynärpäissä eikä myöskään polvissa. Nyt on kysymys: saakohan Suomesta mistään Mon Platin DSM-tuotteita?Hänen käyttämänsä salva on nimeltään Mon Platin Skin Relief Cream, joka oli niin tehokas. Yritin netiltä etsiä tietoja mutta vaivaisella englannilla en paljon ymmärtänyt.Kyseisestä tuotteesta olisi varmaan suuri helpotus monelle psoriasis-potilaalle sillä tiedän minkälaihen h-tti sen kanssa on kun se on pahimmillaan.
haavat kuriin
mirakelman
2
513
Vastaukset
- --
Kuolleen meren tuote. Niitä on Suomessakin myytävänä eri merkeillä, joskaan juuri tuota en löytänyt.
- tuttu tuotesarja
www.dalia.fi tässä on maahantuojan sivut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1244867Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1904540Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191980- 4031731
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a341501Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781235- 811171
- 741065
- 921008