Miehelläni koht käräjät tulossa..ollaan kihloissa. Tiedän et syyttäjä laittaa mut todistamaan, mut sen tiedän myös ettei mun tartte todistaa jos en halua, koska ollaan kihloissa. Mut sitä lähinnä kysyisin et voiko ne silti mut kuttua sinne paikanpäälle, ja siellä vasta voin sanoa etten halua todistaa?
Paikanpäällä?
-Järvenpää
4200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toki voit etukäteen ilmoittaa syyttäjälle, että et tule suostumaan. Mites muuten on, suostuitko kertomaan esitutkinnassa?
Nii itsekkin ajattelin et ilmoitan etukäteen etten ole tulossa..mutta en tiedä riittääkö se vai pitääkö helvetti viel raahautua paikan päälle sanomaan?=) Joo, kyl suostuin antamaan lausunnon..mutta näin jälkikäteen oon ruvennu miettimään etten halua sinne todistamaan, sitäpaitsi matkakin on käräjille pari sataa kilsaa, ei senkään takia huvita=)
Se nyt ei varsinaisesti riipu siitä, huvittaako vai ei.
Eipä huvita nii ei huvita=)