Turhaanhan minä toivon, että sinä rakataisit minua sitten, jos joskus sattuisimme toisemme kohtaamaan. Et ainakaan kauaa jaksaisi katsella minua. Ollaan niin eri maailmoista. Minun kielitaitoni on surkea, toisekseen minulla ei ole montaakaan ystävää. Hyvänpäivän tuttuja on useampikin, mutta ystäviä ei oikeastaan yhtään. Olen säälittävä ja varmasti häpeäisit minua.
Joopa
joo..
11178
0Äänestä
Vastaukset 11
Vanhimmat
kuule ihan eri ote ajatuksiin, eikä vaipua itsesääliin. Ei niitä ystäviä kuule ole monella muullakaan ja elämästä pitää vain osata nauttia. Anna arvo itsellesi. Mene peilin eteen ja nosta hartiat ylös, hymyile ja lähde ulos haistelemaan maailmaa.
Tsemppiä.
Jos löytyiskin hyviä ja reiluja ystäviä. Sellasia tunnen jonkin verran. Suurimpaan osaan ihmisitä pitää katkaista heti välit, kun alkavat huomauttelemaan ja pitämään vittuilun sekä kateuden kohteena. Narsisteja ei esimerkiksi kannata pitää ystävänään.
edelleenkin viljelee ihan tahallaan noita ilkeilyjuttuja täällä. Kaikenlaista pessimististä ja typerää sontaa ihan suoraan sanottuna. Oletko kuullut sellaista et jos sinulla ei ole hyvää/parempaa sanottavaa niin joskus voi olla parempi olla hiljaa? Näkeehän se kauas asti on kyse pelkästä ilkeilystä eikä mistään muusta.
ihmisestä löytyy myös hyviä puolia. Ja aina löytyy joku joka pitää sinustakin..
Kyllä kuule muillakin voi olla murheita, eikä vain sulla.
minä monestikin tuon sanonut täällä? Jonkun kerran kyllä mut en minä täällä niin paljon 'oleskele' et voisin edes olla joka ketjuun olla sanomassa sellaista. Ja mistä päättelet et minulla on murheita? Olenko sanonut jotain sellaista? En tietääkseni..
kielitaito liittyy häneen ,onko hän joku arvostettu heniklö ,joku suurlähettiläs tai kirjeenvaihtaja ? :)
Saattaapa ollakin, hän on lahjakas ja ihana.
te voitte suomeksi kommunikoida ,ei kai kukaan voi vaatia toiselta täydellistä englannin kielentaitoa yms.
jokainen meistä on lahjakas omalla tavallaan. Jos toi on ainuat syyt miksi et ota häneen yhteyttä ,olet varmaan erehtynyt hänen suhteen. Hän varmaan pitää sinusta sellaisena kun oletkin!
Mikä olisikaan kauniimpaa kuin rakkaus, missä kaksi ihmistä rakastaisi toisiaan vioista ja puutteista huolimatta:)
aina pikku viat ja puuttee kestää ,ja varmaan niitä löytyy jos alkaa hakemaan suurennuslasilla:)