lasten festivaalit, kokemuksia tähän!

Muksu on parhaillaan lasten festareilla Himoksessa. Tosi vähän on kuulema väkeä, mutta hyvin viihtyy.
Ainakin alle kouluikäiseen uppoaa tarjonta siis hyvin.

Kovasti paljon säälittää, että järjestävät tappiolla mukavia juttuja.
6355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Uudet tapahtumat saavat harvoin heti kymmenien tuhansien yleisön. On uskallettava aloittaa pienestä ja jatkettava sitkeästi. Jazzeissakin luovuttiin ehkä liian herkästi - vai aloitettiinko liian suurellisesi kuten Jäm Sessiossa.

Äänestä

Kivasti päivä siellä vierähti ja oli ilo nähdä lasten innokkuuden ja ilon. Tyttäreni 8-vuotias viihtyi todella hyvin kuin myös minä äitikin. Tutti orkesteri oli aivan mahtava kokemus livenä siinä kyllä hyvä mieli tuli vähän varttuneemmallekkin. Väkeä ei aivan kovasti ollut, mutta suht hyvin kuitenkin. Jämsäläisenä huomioin, että paikallisia tuttuja oli vähän. Hienoa, että Himoslomat järjestävät lapsiperheille näin hienon tapahtuman. Oltiin peikkometsässä illan pimeässä temppuradalla taskulamppujen kera ja ihanat ulkotulet valaisivat polkua jota kuljimme. Mikä ihana jännä ja tunnelmallinen retki. Lopuksi paistoimme makkaroita nuotiolla ja retkellä oli hyvin paljon lapsia ja vanhempia mukana. Lauantaina ja sunnuntaina edelleen suuntaamme festareille ja otetaan kaikki ilo irti. Kaiken kaikkiaan tämä on loistava juttu.

Äänestä

Mukavaa ohjelmaa ja lapset tuntuivat tykkäävän. Kumman vähän vaan tuttuja naamoja näkyi. Mikä kumma siinä on, ettei jämsäläisille oman paikkakunnan tapahtumat kelpaa. Sitten valitetaan, ettei lapsille ja nuorille ole muka mitään. Muualta päin Suomesta perheet tulivat lapsineen satojen kilometrien päästä. Hieno alku tälle täpahtumalle joka tapauksessa.

Äänestä
  • voi valittaa, etteikö myös Jämsäläisille lapsiperheille olisi järjestetty kivaa ohjelmaa. Ei ollut passin hintakaan kohtuuton. Kiitos Himoslomat, kiitos.

    Äänestä

  • äiti mama kirjoitti:

    voi valittaa, etteikö myös Jämsäläisille lapsiperheille olisi järjestetty kivaa ohjelmaa. Ei ollut passin hintakaan kohtuuton. Kiitos Himoslomat, kiitos.

    mainonta ei paikallisissa ainakaan ollut mitenkään kattavaa

    Äänestä

  • .. kirjoitti:

    mainonta ei paikallisissa ainakaan ollut mitenkään kattavaa

    Vilkaisin vanhoja lehtiä. Puolen sivun ilmoituksia löytyi vekkarista ja jämsän seudusta. Mikähän sitten olisi ollut kattavaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koskelainen äitee kirjoitti:

Muksu on parhaillaan lasten festareilla Himoksessa. Tosi vähän on kuulema väkeä, mutta hyvin viihtyy.
Ainakin alle kouluikäiseen uppoaa tarjonta siis hyvin.

Kovasti paljon säälittää, että järjestävät tappiolla mukavia juttuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu